İlişkilerinde Problem Yaşayan 4 Burca İlaç Gibi Tavsiyeler!

Her burcun iyi ve kötü tarafları var. Hatta daha doğru bir anlatım kullanırsa eğer; sorunsuz bir ilişki için biçilmiş kaftan olan burçların bile birlikteliklerini zedeleyen bazı yönleri var. Tabii olaya biraz daha farklı bir açıdan bakarsak, düzenli ilişkiyle alakası olmayan burçların da aşkın elementini oluşturan bazı parçaları bünyelerinde mevcut. Tüm bunlara biraz da gezegen hareketlerini eklersek durum fazlasıyla karmaşık bir hal alıyor. En doğru tespit için haritanın derinlerine inmek gerekiyor. Burada böyle bir şansımız olmadığı için biraz genelleme yapmıyor değiliz, o yüzden yazılanları doğru yerlerinden yakalamakta fayda var. Şimdi ilişkilerinde problem yaşayan dört burca ilaç niteliğinde birkaç tavsiyemiz olacak. İsteyen kulaklarını tıkayacak, isteyen kulağına küpe yapacak.

Koç: Kazanmak İçin Değil Düzeltmek İçin Çabala

Mücadeleci tavrını her şeyde ortaya koyuyorsun, bunda bir sorun yok. Kazanmak istiyorsun, haklı olmak, kendi düşünceni ispatlamak, doğru bildiklerini yaymak. Fakat bu yarışın sonunda altın madalya takıyorlar da bizim mi haberimiz yok? Aslında start verdiğin anda kendine sorman gereken tek bir soru var: Haklı olmak beni mutlu edecek mi? İlişkimi düzeltecek mi? Sorunları çözecek mi? Hayır! Kazanmak belki sadece egonu tatmin edecek, fakat problemlerin hiçbirini çözmeyecek. O yüzden çıktığın bu yolda amacını değiştirmen şart. Finish’i gördüğünde galibiyetin yanında bir şeylerin değiştiğini de görmek istemez misin?

Başak: Kötüyü Değil, İyiyi Görmeye Çalış

Kişisel özelliklerden bahsettik ya, hah işte! Anlıyoruz seni de! Bazı şeyleri değiştiremezsin fakat en azından bunun için çabaladığını karşı tarafa gösterebilirsin. Yaşanılan bir olayın kötü yanlarını irdelemeyi bırak, negatif düşüncelerin sana herhangi bir yararı olmayacak. Karşıdan bakıyorsan, nehrin diğer tarafına geç. Yine mi kötü görünüyor? Amuda kalk! Çünkü imkansız diye bir şey yok. Hayat sürprizlerle dolu. İyi düşün, iyi olsun diye boşuna dememişler. İyiyi çağır! İlişkindeki problemleri çözmenin başka türlü bir yolu yok. Demedi deme!

Terazi: Benliğini Kaybetmeden İlişkini Sürdür

Biliyoruz hepsi iyi niyetinden, dünya barış elçisi karakterinden. Herhangi bir tartışmada olay büyüsün istemiyor, karşı taraf ne dediyse hepsini ağzını açmadan bir bir kabul ediyorsun. Haklı olsan da sesini çıkarmıyor, kendinden taviz veriyorsun. Peki hiç düşündün mü? Sorunları bu şekilde gerçekten çözüyor musun? Yoksa üstüne birkaç kürek toprak atıp bir sıradaki engele mi geçiyorsun? Pardon ama neden korkuyorsun? Zaten nerede nasıl konuşacağını bilen birisin. Kendine biraz güven, düşüncelerini dışa vurmaktan çekinme. Gör bak nasıl işe yarayacak, problemler bir bir çözüme kavuşacak.

Yengeç: Pasif Agresif Olma, Açıkça Anlat

Trip atmak da neyin nesi? Koskoca oldun hala neden bu çocukluk? Olmadı git kendini tuvalete kilitle! Her şey, her zaman güllük gülistanlık olacak diye bir şey yok. Sorunların üstesinden gelmeyi öğrenmelisin. Engele takıldığın yerde gidip masanın altına gizlenmemelisin. İlişkindeki pürüzleri açıkça konuşmalı, fikrini, düşüncelerini dosdoğru karşı tarafa iletmelisin. İletişim bunun adı! Sen susup durdukça, hiçbir şey çözülmüyor neticede. Aksine durum daha gergin bir hal alıyor, sonradaki sabır terazisinin dengesi şaşıyor. Açık sözlülük konusunda anlaştığımızı düşünüyoruz?

Yazar: Moyra

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments