İş Hayatında Başarılı Olan Kadınların Çok İyi Bildiği 10 Şey

Onlar engel tanımayanlar, onlar işleri konusunda hassas olanlar, onlar zirveye koşanlar, bazen de zirveden bakanlar, onlar hayata güç katanlar, renk katanlar. Onlar sevdiği işi yapan, yaptığı işi seven, iş hayatında başarılı olan kadınlar. Sevdikleri şeyleri işe dönüştüren, işlerinin üstüne titreyen kadınlar. Kadınlar yapamaz diyenlere etkili bir cevap onlar. Bakalım bu kadınların çok iyi bildikleri ve bu sayede diğer kadınlara da örnek oldukları, yol gösterdikleri şeyler nelermiş.

1- Kariyerlerine tutkuyla bağlıdırlar. İşlerinden heyecan duyarlar. Enerjilerini severek ve doğru şekilde sarf ederler.

2- Kendilerinden ve çevrelerinden her zaman mükemmel olmayı beklemezler. Eğitime ve gelişime açıktırlar.

3- Hedefleri yönetici olmaktır. Çünkü lider ruhludurlar. Böylece kendi kurallarını koyarlar, işleri kontrol edebilirler ve daha akıllıca üretirler.

4- İsteyince yapabileceklerine, başarılı olabileceklerine yani kendilerine inanırlar. Kendi yollarını belirler, hareket geçer ve o yoldan giderler.

5- Öylesine ya da şansa değil, hesabını yaparak risk alırlar. Çünkü bir sonraki adımı atmak için hem cesaret hem öngürü hem de çabanın gerekli olduğunu bilirler.

6- Ekip çalışmasının değerini bilirler. Ekiplerini motive eder, onların da o işi sahiplenmelerini sağlar ve ele ele vererek ilerlerler.

7- Kendilerine meydan okurlar. Yapabileceklerinin sınırlarını görmek isterler. Güzel bir manzara izlemek için o dağı tırmanmak gerektiğini iyi bilirler.

8- Kendilerini başkalarıyla kıyaslamaz, başkalarına da destek olma yolunu seçerler. Çünkü ancak başka kadınlar da başarılı olduklarında bir değişim başlar.

9- Tıpkı Jennifer Lawrence’ın “Joy” (2015) filminde olduğu gibi, başarısız olsalar da pes etmezler, kendilerine ve fikirlerine sonuna kadar güvenirler.

10- Kendilerine iyi bakarlar. Düzenli spor yapar, sağlıklı beslenir, uykularını yeterince alır, bol bol su içerler. Kişisel bakımlarına da, işleri gibi zaman ayırırlar.

Kendine inandığın, programlı çalıştığın, hayallerine yön verdiğin müddetçe iş hayatında başarılı olmak senin için çok kolay. Hiçbir şeyin sana engel olmasına izin verme. Regl günlerinin de. Bunun için sana ve senin gibi hareketli kadınlara her hareketinde uyumlu esnek yapısı ve 100.000’den fazla hava alan mikro gözenekleriyle hareket halindeyken bile rahatlık ve güven veren Kotex Active attığın her adımı destekleyecek. Kadınlar her alanda başarılı olabilirler. Çünkü onlar #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments