İş Hayatında Başarılı Olman İçin 10 Tavsiyem Var!

Başarısızlık korkusu, iş hayatında başarının önündeki en büyük engel. Oysaki yeteneğimiz, fikirlerimiz, azmimiz, çalışma isteğimiz var. Hayallerimize ulaşmak için bunlardan güç almalı ve başarısız olsak da merdivenleri çıkmaya devam etmeliyiz. Çünkü başarısızlıklar bizi durdurmak için değil, şekillendirmek için var. İşte bu yüzden hedeflerine ulaşman için sana koçluk yapmaya ve hatalarını derse, isteklerini motivasyona, gücünü enerjiye dönüştürmeye geldim! İşte başarılı olman için 10 tavsiye: 

1- Her zaman işin için tutkun olsun. Eğer bu yoksa işini neden yaptığınla ilgili tutkun olsun. Böylece her sabah yataktan kalkmak için de bir sebebin olur.

2- Küçükten başlamak ve yükselmek senin için sorun olmasın. Çünkü iş hayatında kalıcı olmak için kendini kademe kademe geliştirmelisin.

3- Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç beklemeyi bırak. Bir şeylerin değişmesi gerekiyorsa adım atmaktan geri durma ve değişime liderlik et.

4- Tek başına başarmak bazen çok zor olabilir. Bu yüzden takım çalışmasının ne kadar önemli olduğunu hatırla ve ekibin bir parçası ol.

5- Yardım istemekte bir sorun yok. İhtiyacın olduğunda nazikçe yardım istemeyi bil. Tabii sen de gerekli durumlarda başkalarına yardım et.

6- Zamanını yeteneklerini kullanmaya, bir şeyleri daha iyi yapmaya ve işlerini tamamlamaya harca. Böylece sana özel zaman da kalacak.

7- İşyerinde her zaman saygılı ol, saygılı olmak için karşındakini sevmek zorunda olmadığını da unutma. Ve başkalarına odaklanmak yerine kendi işine bak.

8- Zinde kalmanın en iyi yolu yeni şeyler öğrenmektir. Acemi olmaktan korkma, öğren ve yeteneklerine bir yenisini ekle.

9- İlk aşamada yeterince paran, zamanın olmayabilir. Yaratıcı ol ve risk al. Büyük düşün, büyük şeyler hayal et. Ve bunlar için çalışmaktan vazgeçme.

10- Eleştiri bir ihtiyaçtır. Planlarını insanlarla paylaşmaktan çekinme ve onların yorumlarını dikkate al. Hayır demeyi öğren, evet demeye açık ol.

İş hayatında hayaline ulaşmak için adım adım ilerle ve başarısız olmaktan korkma. Çünkü başarısızlık yolun bir parçasıdır ve önemli olan hazır olmaktır. Başarmak istediğinde seni hiçbir şey durduramaz, regl günlerin bile! Yeni Kotex Active’in esnek yapısı ve hava alan mikro gözenekleriyle her hareketinde rahatlığı ve güveni keşfet. Kadınlar iş hayatında zirveye çıkar, başarılarına her gün bir yenisini ekler. Kadınlar #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments