SinirliSinirli AğlamaklıAğlamaklı MinnoşMinnoş Sesli GüldümSesli Güldüm BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Işıltılı ve Gergin Bir Cilt İçin 5 Yüz Egzersizi

Egzersiz deyince aklımıza sadece bedenimizi hareket ettirmek gelmemeli. Çünkü yüz kaslarımızın da en az diğer kaslarımız kadar çalışması gerekiyor. Tamam, gün içinde kah mimik yaparak kah gülerek yüz kaslarımızı çalıştırıyoruz ama yeterli olmayabiliyor. Aksine bunlar kırışıklıklara bile yol açabiliyor. Sigara, güneşin zararlı ışınları, sağlıksız beslenme gibi faktörler de cildin yapısını bozuyor. Cildimiz zamanla elastikiyetini kaybediyor ve sarkıyor. Oysaki günde sadece birkaç dakikamızı ayırarak cildimize ihtiyacı olan ışıltıyı ve gerginliği kazandırabiliriz. Bunun için de sadece yüz bölgesine uygulayabileceğimiz yüz egzersizlerinden yardım alabiliriz. Yüz egzersizleri kan akışı hızlandırır, cildin daha çok kolajen üretmesini sağlar ve cilde parlaklık kazandırır. Bu da daha sıkı bir yüz görünümü anlamına gelir. Yüzümüz sıkılaşırken biz de kendimizi daha iyi ve daha dinç hissederiz. O zaman şimdi hepsini birkaç dakika içinde kolayca uygulayabileceğin, uygularken de eğleneceğin 5 yüz egzersizine geçelim. Bunları her gün yap, yüzüne ve gününe hareket kat.

Balon yanaklar: Yanaklarını balon gibi şişir. Daha sonra içerideki havayı bir yanaktan diğerine doğru aktar. Bu sırada ağzın kapalı olsun. Bu hareketi sabah ve akşam aynanın karşısına geçtiğinde birkaç kez tekrarla.

Öpücük: Dudaklarını selfie çeker gibi büzüştür ve karşıya öpücük yolla. Bu sırada kaşların havada olsun. Evet, bu hareket bu kadar basit ama oldukça da etkili. Gün içinde istediğin kadar tekrarlayabilirsin.

Gözler fıldır fıldır: Bütün yüzünü hareketsiz bir şekilde tut. Sadece gözlerini sağa ve sola doğru oynat. Bu egzersiz sayesinde gözlerinin çevresindeki kaz ayağı oluşumu gecikecek. Her gün birkaç defa yapmanda fayda var.

Balık yüz: İşte yanaklarda oluşan sarkmalar için etkili bir egzersiz. Dudaklarını balık ağzı şeklinde birleştir. Bunu yaparken de gülmeye çalış. Bu hareketin etkisini göstermesi için her gün 5 kez yapmalısın.

Bulutlara bak: Bu egzersiz boyun kırışıklıkları ve sarkmaları için. Boynunu mümkün olduğunca geriye alıp yukarıya bak, 5 saniye bekle. Sonra tekrar dik pozisyona alıp karşıya bak, birkaç saniye dinlen. Bu hareketi 10 kere tekrarla.

Bonus: Gözlerini kapat, yüzünü serbest bırak. Kaşlarının, dilinin, gözlerinin, dişlerinin serbest olduğundan emin ol. Sonra nefes alırken hafifçe gülümse ve gülümserken nefes ver. Gülümseme tüm yüzüne yayılsın. Bu da bir yüz meditasyonuydu. 🙂

Sen de her gün mutlaka yüz egzersizi yap. Hem yüz kasların çalışsın hem de cildin genç kalsın. Bunları düzenli yap ki gerginlik ve stresin de azalsın. Böylece gün içinde yapmak istediklerin için motivasyonun ve enerjin olsun. Hiçbir şey seni solduramasın, durduramasın. Regl günlerinde de her hareketinle uyumlu esnek yapısı ve 100.000’den fazla hava alan mikro gözenekleri ile Kotex Active kullan. Kotex Active sana rahatlık ve güven versin. Benim tatlım kendine de, cildine de iyi bakar. O #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments