MinnoşMinnoş

İşte Yaşlanma Karşıtı 8 Tavsiye!

Yıllar boyu sürecek dinçliğe ve enerjiye ihtiyacımız var. Hayallerimizi gerçekleştirmek, kendimiz olabilmek için. Çünkü üretmeyi, yaşamın bir parçası olmayı, hayatımızın her döneminden keyif almayı, kendimizi gerçekleştirmeyi seviyoruz. Ama yaşlanmak da bu hayatın bir gerçeği. İyi ki yaşlanma belirtilerini yavaşlatabileceğimiz sağlıklı yollara sahibiz Böylece arzuladığımız o güçlü görünüm hep bizlerle.ildimizde zamanla hücre yenilenmesinin yavaşlaması nedeniyle kırışıklıklar, sarkmalar oluşabilir. Fakat sağlıklı ve doğal bir yaşam şekli sayesinde daha canlı, daha aktif görünmemiz ve öyle hissetmemiz mümkün. Çünkü parlak ve genç bir cilde sahip olmak vitaminlerimizi ve minerallerimizi yeterince alıyoruz yani kendimize iyi bakıyoruz demektir. Çünkü sağlıklı bir bedene sahip olmak, yaşam enerjimizi koruyoruz demek. İşte yaşlanmaya karşı cildimizi savunacak ve yılların bizi yavaşlatmasını engelleyecek 8 yaşam tavsiyesi:

1- Birinci ve en önemli madde tabii ki yeterli miktarda su içmek. Yani günde en az 2 litre su içmenden bahsediyorum. Böylece kendine en büyük iyiliği de yapmış olacaksın.

2- C vitamini cilt yapısını yeniler, cildi zararlı güneş ışınlarından korur. Yeşil yapraklı sebzeler, turunçgiller bol bol C vitamini içerir. O zaman bol bol C vitamini!

3- Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için yaz-kış demeden koruyucu güneş kremi kullanmanı da öneririm. Ama güneşten ihtiyacın olan D vitaminini almayı da ihmal etme.

4- Yaş sebebiyle oluşan cilt bozukluklarıyla savaşan bir şey varsa o da zeytinyağıdır. Zeytinyağını cildin ve saçların için bakım maskesi olarak da kullanabilirsin.

5- Günde en az 8 saat uyumak cildinin ihtiyaç duyduğu o kaliteli uyku anlamına gelir. Bu yüzden ister geç ister erken yat ama mutlaka 8 saat uyu.

6- Domates, cildi yenileyen likopen kaynağı. Bunun için domatesi pişirerek tüketmeli ya da domates ürünlerini tüketmelisin. Bu şekilde daha etkili olur.

7- Kan dolaşımını hızlandıran koyu renkli orman meyveleri, içeriğinde bulunan flavonoid sayesinde cildi parlatır ve cildin yaşlanmasını önler. Ahududu zamanı!

8- En gerekli maddeyi sona sakladım. Gülmek, gülüp geçmek kadar işe yarayan bir gençlik formülü yoktur. Bunu sakın unutma ve sık sık gül. 🙂

Sen de yıllara meydan oku ve hayallerine gençlik enerjisiyle koş. Bunun için de sağlıklı yaşa ve bu 8 maddeyi uygulamayı unutma. Başarmak istediğinde ne yıllar ne de engeller seni durdurabilir. Yeni Kotex Active sayesinde özel günlerin de seni durduramaz. Çünkü %100’e kadar rahatlık ve güven onda. Yaşamının her döneminde cildinin canlı, bedeninin güçlü, modunun yüksek olması senin elinde. Ve biliyorum, benim tatlım #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments