İzlemeye Doyamadığımız Dizilerin 7 Lider Kadını

Kadınlar dizi dünyasında da önemli pozisyonlarda. Onları büyük bir heyecanla, büyük bir merakla takip ediyoruz. Kimisi tacını ivedilikle takıp güneş batmayan bir kraliyetin başına geçiyor, kimisi ejderhalara hükmedebiliyor, kimisi de önünde sonunda içindeki savaşçıyı ortaya çıkarıyor ve kontrolü eline alıyor. Tıpkı hayatına kendisi yön veren, hedefleri için harekete geçmekten geri durmayan bizler gibi. Onlarda kendimizi buluyor, kendi hayatlarımızın liderliğinde onlardan feyz alıyoruz. Çünkü işimizde hassasız, havadan sudan sebepler bizi durdurmaya yetmezler, modumuzu öyle kolay düşüremezler. Zirveyi hedefliyoruz, solmayı değil hayata renk katmayı tercih ediyoruz. Tıpkı dizilerdeki güçlü kadınlar gibi. Patlamış mısırlar ve limonlu çaylar hazırsa çok sevdiğimiz popüler dizilerden 7 kadın lidere kısa kısa göz atalım: 

II. Elizabeth – The Crown (2016 – ): II. Dünya Savaşı’ndan sonra İngiltere tahtına geçen, 20. yy’la yön veren kraliçe. Hırslı, bilgili, otoriter ve kendinden emin.


Peggy Carter – Agent Carter (2015 – 2016): 1940’larda tüm yeteneklerini, gizli örgüt adına üstleneceği özel görevlerde kullanan başarılı ajan. Erkekler dünyasında bir patron.


Lagertha Lothbrok – Vikings (2013 – ): Viking kralının karısı olduktan sonra içindeki savaşçıyı ortaya çıkaran azimli kraliçe. Hırsı ve iletişim yeteneği, sahip olduğu liderlik vasıfları.


Daenerys Targaryen – Game of Thrones (2011 – 2019): Büyük orduları dizginleyen, hakkı olan taht için dünyayı arşınlayan adaletli kraliçe. Her şeyden önce 3 ejderhanın annesi. 


Carrie Mathison – Homeland (2011 – 2020): Gerekirse savaşın ortasına atılmaktan korkmayan, mücadeleden yılmayan CIA ajanı. Tehlike anında en yerinde değerlendirmeleri o yapar.


Claire Underwood – House of Cards (2013 – 2018): Sıradan bir eş olamayacak kadar hırslı, akıllı ve sözü geçen bir first lady. Ayakları yere sağlam basarken istediğini elde edebilir.


Hürrem Sultan – Muhteşem Yüzyıl (2011 – 2014): Kanuni Sultan Süleyman’ın kararlarının arkasındaki isim. Zekası, cesareti ve ihtirasları ile Osmanlı’da “kadınlar saltanatı”nı o başlattı.


Sen de kendi hayatının liderisin. Başarmak istediğinde hiç kimse, hiçbir şey, hiçbir engel seni durduramaz. Özel günlerin de öyle. Bu yüzden sana; özel günlerinde %100’e kadar rahatlık ve güven veren, yükselmek için atacağın adımlarda seni ve enerjini destekleyen Kotex Active’i öneriyorum. Liderlik bizim ruhumuzda var. Kadınlar #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments