BayıldımBayıldım

Kadınlar Hakkında Doğru Bilinen 7 Yanlış

Kadınlar hakkında her gün pek çok şey yazılıp çiziliyor. Bazen ne kadar güçlü olduğumuzdan bahsediliyor, bazen de ne kadar hassas olduğumuzdan. Kimi zaman anlaşılması zor bulunuyoruz, kimi zaman tekdüze oluyoruz. Bir bakıyorsunuz erkeklerden daha zeki olmuşuz, bir bakıyorsunuz daha duygusal. Hayalperestmişiz, olmazsa pes edermişiz. Tökezlersek, anında vazgeçermişiz… Ne olursa olsun kadınlar olarak bizi en iyi biz biliyoruz. Evet, hassas olduğumuz doğru ama başarıya ulaşmak söz konusu olduğunda. Öyle havadan sudan sebepler bizi durdurmaya yetmez. Modumuz düşmez, zirveyi hedefledikten sonra. Hayallerimizi hedeflerimize ulaşmak için kullanabiliyoruz. Solgun görünmek mi? Biz hayata renk katmayı tercih ediyoruz. Kadınların nasıl olmaları ya da olmamaları gerektiği konusunda bir şeyler söylenip duruyor. Oysaki kadınlar hakkında pek çok şey yanlış biliniyor. Peki, dünyayı şekillendiren, değiştiren, renklendiren biz kadınlar aslında nasılız? İşte kadınlar hakkında doğru bilinen 7 yanlış:

1- Kadınlar komik değildir.

Doğrusu: Kadınlar hayatı gözlemler, hayatın komik yanlarını fark eder ve sorunlara mizahla direnirler. Bu durumda kadınlardan iyi komedyenler çıkması kaçınılmazdır. Mesela Melissa McCarthy, Aubrey Plaza, Demet Akbağ, Binnur Kaya gibi.

2- Kadınlardan bilim insanı çıkmaz.

Doğrusu: Tarihi erkekler yazdığı için kadınlardan pek bahsedilmez ama Marie Curie gibi bilim kadınları vardır. Kadınlardan bilim insanı çıktığı gibi tarihe yön veren kadınlar da hep olmuştur. Günümüzde daha çok kadın geleceği şekillendiriyor.

3- Kadınlar korkaktır, hemen paniğe kapılır, stres yaparlar.

Doğrusu: Kadınlar yetişirken engelleri tek tek aşmayı öğrendikleri için cesur ve soğukkanlıdır. Gerektiğinde sakin kalmasını iyi bilirler. Pek çok olumsuz durumla iyi baş ederler.

4- Kadınlar her işi yapamaz.

Doğrusu: Kadınlar becerikli oldukları için isterlerse her işi, iyi bir şekilde yapabilirler. Yeter ki toplum içinde daha fazla yer alsınlar; daha fazla kadın yönetici, daha fazla kadın esnaf, daha fazla kadın usta, daha fazla kadın politikacı olsun mesela.

5- Kadınlar alışverişe ve dedikoduya bayılır.

Doğrusu: Kadınlar en iyisini almak için seçici bir şekilde hareket ederler. Dedikoduya gelince; kadınlar meseleleri savaşarak değil, konuşarak hallederler. Bazen de sadece alışveriş ve dedikodu yaparlar. N’olmuş yani? 🙂

6- Kadınlar erkekler için bakım yaparlar, zaten daima bakımlı olmalılar.

Doğrusu: Kadınlar kendileri isterlerse, kendileri için ve istedikleri şekilde bakım yaparlar. İsterlerse süslenip püslenirler. Bazen de salarlar. Herhangi bir güzellik standardına uymak zorunda değiller.

7- Kadınlar cinselliğe pek düşkün değiller.

Doğrusu: Kadınlar da erkekler kadar cinselliği konuşur ve yaşarlar. Libidoları yüksektir, haz noktaları fazladır, orgazmları uzun sürer. Ayrıca orgazm, kadın sağlığı için bir ihtiyaçtır.

Kadınlar bir yandan tabuları yıkmaya çalışırken bir yandan da kendi cesur hayat hikayelerini yazıyorlar. Sen de istediğin her şeyi başarabilirsin, yeter ki kendine güven. Başarmak istediğinde seni hiçbir şey durduramaz. Regl günlerin de. Bu yüzden sana; her hareketinle uyumlu esnek yapısı ve 100.000’den fazla hava alan mikro gözenekleri ile rahatlık ve güven veren Kotex Active’i öneriyorum. Kadınlar kendilerini tanırlar, kadınlar kalıplara sığmazlar. Kadınlar ne #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments