MinnoşMinnoş

Kendine Güvenen Kadınların 8 Ortak Özelliği

Kendine güvenen bir kadının ana özelliği kendini her haliyle kabul etmesi. Her zaman mükemmel, her zaman güçlü, her zaman dikkatli olmak zorunda değil o; kendi gibi olsa yeter. Yani kendine güven demek biraz da kusurları kucaklamak, gelişimini sürdürmek ve gücünü ortaya koymak demek. Yavaşlayabilmek ama asla pes etmemek çünkü başarabileceğine inanmak demek. Aynı zamanda hem pozitif hem de aktif olmak demek. Kendine güvenen kadınların varlığı neden önemli? Çünkü bu, kadınların hayatın her alanında yer aldıkları, hayata güzellik ve güç kattıkları, bir toplumu çok daha ileri taşıdıkları, özgürce var olabildikleri ve var edebildikleri bir dünyanın kapısını aralar. Bir kadın kendine güvenerek hayallerinin peşinde emin adımlarla ilerler, planlarını birer birer hayata geçirir, basamakları büyük bir enerjiyle tırmanarak zirveye yükselir, kendi dünyasını özgürce şekillendirir. İşte bu yüzden kendine güvenli bir kadın olmak önceliğimiz.
Kendine güvenen kadınların sahip oldukları özellikler ise tam olarak şöyle:

1- Yapabileceğine, başarabileceğine, kendine inanır. Diğer insanların aksini söylediği durumlarda bile.

2- Kendine neler katabileceğini düşünür, varmak istediği hedefler için çalışır, sürekli bir reform halindedir.

3- Eğitimin en önemli şey olduğunu bilir. Bu yüzden araştırır, öğrenir, keşfeder. Hiçbir bilginin gerisinde kalmak istemez.

4- Her zaman konuşmaz, bazen de dinler. Her zaman evet demez, bazen de hayır der. Her zaman bilmez, bazen de öğrenir.

5- Harekete geçmekten asla geri durmaz. Öte yandan sınırlarını keşfede keşfede bulduğu için duracağı yeri de iyi bilir.

6- Kendisine zarar veren insanları, durumları, pozisyonları fark eder ve buna göre bir strateji belirler. Hiçbir şeye katlanmak zorunda değildir.

7- Kendine zaman ayırır. Sağlıklı beslenir, su içer, spor yapar, keyif yapar, bakım yapar, meditasyon yapar, iyi uyur.

8- Çoğunluğun peşinden değil, kendi yolundan gider.

Tanıdığım en kendine güvenen kadınlardan biri de sensin. Hiçbir şeyin gerçekleştirmek istediklerinin önüne geçmesine izin vermezsin. Kendini sever, kendine özen gösterirsin. İşte bu yüzden regl günlerinde pedinin de seni durdurmasına izin verme. Regl günlerinde pamuksu ve emici yüzeyi ile %100’e kadar rahatlık ve güven veren Kotex Ultra pedleri kullan. Kendine güvenen kadınlar başarmak istediklerinde regl günleri onlara engel olamaz, pedleri de öyle.
Kadınlar neyi, ne zaman #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments