Kendini Seven Bir Kadının Gün İçinde Yapması Gereken 5 Şey

Gün içinde yapılması gerekenler listesine bir güncelleme getirmek istiyorum. Çünkü en başta yapılması gereken şey kendimizi önemsemek, kendimize zaman ayırmak, ruhumuzu beslemek. Kendini seven bir kadın olmak bunu gerektiriyor yani. İşimiz, uğraşımız, sorumluluklarımız ne olursa olsun kendimizle ilgilenebilmeliyiz. Aksi takdirde soluklaşır, isteksizleşiriz ki böyle bir hayat yapay çim ekilmiş bahçeye benzer. Çünkü motivasyonumuz, her anımızı ve dolayısıyla tüm yaşamımızı etkiliyor, ilgilendiriyor. Modumuz düşmemeli, hayata renk katmaya devam etmeliyiz. Hayatın kendisi olmaya… Hemen hemen hepimizin her gün yapılması gerekenler listeleri vardır. Bu listelerin içinde bakkal ve market alışverişleri, toplantılar, dişçi randevuları, çocuklarla oyun saati vb. şeyler de vardır. Ama bir de kendimize ait, sadece kendimiz için oluşturduğumuz bir listemiz olmalı. Ve bu listeyi en çok gördüğümüz yere, mesela aynamıza ya da dijital bir hatırlatma olarak telefonumuzun köşesine iliştirmeliyiz. Kendimizle ilgilenmek, nefes aldığımız, kendimiz olduğumuz zamanlar belirtmek için. Hem bedenen hem de ruhen yani manevi olarak yeniden oluşmak için. Her gün kaldığımız yerden, yepyeni benlikler olarak devam edebilmek için. İşte kendini seven bir kadının her günün sonunda yanına mutlaka tik atması gereken yapılacaklar listesi:

1– İlk madde kendimizle baş başa kalma anlarından oluşuyor. Bunun ne şekilde olacağı tamamen bize kalmış. Belki bahçe işleriyle uğraşmak, belki kitap okumak, belki de sadece gökyüzüne bakmak şeklinde olabilir. Ama o anları mutlaka yaratmalıyız. O anı nefesle içimize çekmeli ve enerjiyle dolduğumuzu hissetmeliyiz.

2– Üstümüzdeki yüklerden kurtulmalı ve onları hayali çöplüğümüze atmalıyız. Gün içinde bir sürü öfke, umutsuzluk, gerilim, toksik ilişki birikebilir. Ama ertesi gün yeniden biz olmak için bunlardan yana hafiflememiz şart. Bazen fiziksel olarak da çöpe atmamızın zamanının geldiğini hissettiğimiz şeyler olabilir. Atalım gitsin!

3– Şimdide kalmak zihinsel sağlığımız için önemli. Ama bugün attığımız her adım geleceği de şekillendiriyor. O halde her nefeste geleceğimize yatırım yaptığımızı da es geçmemeliyiz. Mesela sağlıklı beslenmeli, spor yapmalı, her gün azar azar bizi yiyip bitireceğini bildiğimiz düşüncelerle yüzleşmeliyiz.

4– Bizi biz yapan, yaparken müthiş keyif aldığımız, arındığımız sanatımızla, hobilerimizle ilgilenmeliyiz. Hem de onlara çeşitli sebeplerden küsmüş olsak bile. Çünkü onlar bizim dünyaya açılan pencerelerimiz, kendimizi ifade etme şeklimiz, ruhumuzun parçaları. Mesela sevincimiz bazen bir şiir olabiliyor. Hüznümüz de bir şarkı.

5– Bedenimizi her şeyin dışında tutamayız. Mevcut algılayış, standart bir güzellik yaratmış olabilir. Ama en iyisini bedenimizle baş başa kalan biz biliriz. Çünkü o bizim yoldaşımız ve ona sahip çıkmalıyız. Ancak bu şekilde dünyayı meydana getiren enerjilerle, köklerle bağ kurarız. Bu yüzden kişisel bakımımıza zaman ayırmalı ve bedenimizi, dolayısıyla kendimizi sevmeliyiz.

Kendini seven kadınlar olarak, kendimizi her gün, her halimizle seviyoruz. Kendimizden ve benliğimizden kopuk değiliz. Çünkü bu bizim hayatımız. Çünkü bizim hayatımız özgün bir hikaye. Bize ait bir hikaye. Bu yüzden de kendimizi ihmal etmiyoruz. İçimizdeki sese, içimizdeki kadına kulak veriyoruz. Kızsak da, sevinsek de, her gün yeniden başlamak zorunda olsak da bu biziz. Ve birbirimize sahibiz. Bir yardımcımız daha var. Gün boyunca rahatlık ve güven veren Kotex günlük pedleri var. Yeni ve geliştirilmiş teknolojisi ve nefes alan yüzeyi ile Kotex günlük pedler; %100’e kadar rahatlık ve ferahlık sağlarken pamuksu yumuşaklığı cildimizi rahat hissettirmek için her zaman bizimle. Kadınlar gün içinde kendileriyle ilgilenir. Kendilerini sevdikleri için günlerini en iyi şekilde değerlendirir. İçlerine döner, ruhlarının rehberliğinde kendileri için en iyisini bulur ve hayata geçirir. Kadınlar #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments