Korkunç Tatlı Bir Animasyon: Coraline!

Acaba ne izlesem de kendime gelsem, keyifli vakit geçirsem, her şeyi unutup bambaşka bir dünya keşfetsem diyorsan film önerimle karşındayım! Aslında önereceğim film bir animasyon. Birazcık da korkunçlu ama inan bana çok tatlı. Gizli bir dünyanın kapılarını aralarken keyif almanı sağlayacak. Zaten animasyon olduğu için kendini neşeli hissetmemen mümkün değil. Evet, animasyonumuzun adı “Coraline”, Türkçe adıyla “Koralin ve Gizli Dünya”!

2009 yapımı bu animasyon Henry Selick imzalı ve bir Neil Gaiman uyarlaması. Konusu kısaca şöyle: Coraline ailesiyle birlikte eski bir eve taşınır. Fakat burada canı çok sıkılmaktadır. Çünkü anne ve babası onu ihmal eder. Bir gün gizli bir kapı bulur ve kapıyı açar. Karşısında dar bir geçit vardır ve bu geçit paralel bir dünyaya uzanmaktadır. O hayatta insanların hepsinin gözlerinin yerinde düğmeler vardır, aileleri çocuklarıyla daha ilgilidirler ve görünüşe bakılırsa orası yaşadığı dünyadan daha iyi bir yerdir. Acaba gerçekten öyle midir?

Az yağlı mısır, yumuşak kanepe ve sevdiğin kişi ve kişilerle birlikte izleyebileceğin bir animasyon “Coraline”. Merak etme, öyle çok korkmayacaksın. Hatta Coraline’in yerinde olsaydım ben hangi hayatı seçerdim diye düşünmeden de edemeyeceksin. Kafa dağıtmak ve hoş zaman geçirmek için mutlaka izle derim.

Bu arada Coraline’i Dakota Fanning seslendiriyor, belirteyim. Ayrıca film 2010’da En İyi Animasyon dalında Oscar adayı da olmuştu. Hadi bakalım, düğmeli gözler, iyi seyirler!

 

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments