MinnoşMinnoş BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım!

Motivasyon Zamanı: Ev Hayatına Hareket Katacak 6 Keyifli Uğraş!

Üretmeyi, keşfetmeyi, aktif olmayı sevdiğini biliyorum. Ama şimdi elimizden geldiğince evde kalmamız gereken bir dönem. Evde kalmalı ve sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Bu günlerde kişisel hijyenimiz, eğer evden çalışıyorsak işlerimiz ve diğer rutinlerimiz dışında evde yapabileceğimiz keyifli aktiviteler var. Bizi canlandıracak, modumuzu yükseltecek, enerjimizi yerine getirecek ve böylece depresif değil, umutlu olmamızı sağlayacak aktiviteler. Hayat bir şekilde durmuş olabilir. Nefes aldığımız sürece devam ediyor aslında. Bu süreçte belki hayatının gidişatıyla ilgili daha önceden fark etmediğin şeyleri fark etmeye başlayacaksın. Belki hayatın çarkına kapılmıştın, şimdi enerjini doğru bir şekilde kanalize etmeyi deneyimleyeceksin. Belki hayallerin için farklı adımlar atman gerektiğini göreceksin, ertelediğin adımları gözden geçireceksin. Belki yeni hedefler belirleyeceksin. Her ne olursa olsun yine üretecek, yine keşfedeceksin. Yani bu evde olma durumu sende yepyeni kapılar açacak. Seni yepyeni ve tam sana göre kararlar için motive edecek. Yani evdesin diye hareketsiz kalman gerekmiyor. Hadi, evde hayatına hareket katacak ve aynı zamanda keyif almanı sağlayacak neler yapabilirsin birlikte bakalım.

1- Uzun süredir ilgini çeken o hobiler var ya, işte onlara el atma zamanı. Bakalım hangisi gerçekten tam senlikmiş, hangisi değilmiş. Belki ileride hobini işe de dönüştürürsün, kim bilir?

2- Sosyal medyayla haşır neşirdin, sen de bu konuda bir şeyler yapmak istiyordun. İşte tam sırası! YouTube videosu çekebilir, kendi internet siteni hazırlayabilirsin mesela.

3- “Tutorial” videolarını izleyerek, gönül verdiğin konu hakkında kendini geliştirmeye ne dersin? Makyaj teknikleri, yoga pozisyonları, yemek tarifleri gibi.

4- Evde kalın, spor da yapın diyen sağlık uzmanlarına kulak vermelisin. O zaman yeni şarkılar keşfetmek, dans etmek, spor yapmak ve formda kalmak! Bunlar birbiriyle bağlantılı. 🙂

5- “Kendin yap” bu dönemin en gözde uğraşısı olacak sanırım. Sen de ev dekorasyonundan aksesuarlara dek pek çok şeyi evde kendin yapmaya başlayabilirsin. Yaza da hazırlık olur hem.

6- Pek çok kitap ve film online erişime açıldı. Bazı müzeler ve sergiler bu döneme özel dijital olarak gezilebiliyor. Ayrıca canlı yayınlanan konserler ve egzersiz programları da var. Bunlara bir bak derim.

Tüm bunlar sana ilham verebilir, yaratıcılığını olumlu yönde etkileyebilir. Sen yeter ki harekete geç ve bir şeyler yap. Ne bu dönem ne regl dönemi seni asla durdurmasın. Regl günlerinde bile uykunu alarak uyanmak enerjini doğru kanalize etmen için çok önemli! İşte bu yüzden, en uzun ve en geniş gece pedi olan Kotex Ultra Gece ile en yoğun günlerde bile %100’e kadar rahatlık ve güven seninle! Çünkü iyi bir gün geceden başlar! Bu dönemde harika fikirler çıkaracağına, eşsiz üretimler yapacağına inanıyorum. Çünkü sana güveniyorum. Çünkü benim tatlım #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments