SinirliSinirli AğlamaklıAğlamaklı MinnoşMinnoş Sesli GüldümSesli Güldüm BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Mutluluk ve Enerji Veren 5 Egzersiz

Gün içinde arka arkaya yapacağın 5 egzersiz sayesinde daha mutlu ve enerjik hissedebilirsin desem? Evet, bu egzersizlerin bedene ve ruha büyük bir katkısı var. Çünkü vücudundaki her noktayı çalıştırıyor ve kendini daha iyi hissetmeni sağlıyorlar. Tetikledikleri serotonin hormonunu da es geçmemek lazım tabii. Eğer spor salonuna gitmeye vaktin yoksa, bulunduğun herhangi bir ortamda 5 dakika içerisinde bu hareketleri yapabilir, üstüne bir de su içerek enerjiyle dolabilirsin. Aktif bir hayat yaşadığımız için spora gereken zamanı ayıramıyor olabiliriz. Oysaki spor aslında daha da aktif olmamızı sağlayan motivasyon. Bu yüzden hayatına yüksek tempoyla devam edebilmek için bu 5 egzersizi mutlaka yap ve kendine iyi bak. O zaman nefes alıyor ve ilk hareketten başlıyoruz!

Squat: Bu egzersiz vücudunun direncini artırır, dengeni korur, baldırlarını, karnını ve kalçanı şekle sokar. Bunun için öncelikle vücudun dik, ayakların omuz genişliğinde olacak şekilde ayakta dur. Nefes alarak, vücut öne eğilmeden, bacaklarınla yer arasında 90 derecelik açı oluşturana kadar çömel. Nefes vererek dik konumuna geri dön. Bu hareketi birkaç defa tekrarla

Jumping jack: Bu egzersiz tüm kaslarını çalıştırır ve metabolizmanı harekete geçirir. Bunun için omuzdan ayak tabanına kadar dik bir duruşla başla. Ellerin vücudunun yanında bitişik olsun. Nefes alarak bacaklarını yana aç ve aynı anda kollarını yukarıda birleştir. Nefes vererek başlangıç pozisyonuna dön. Bu hareketi birkaç defa tekrarla.

Push-up: Bu egzersiz göğüs kaslarını çalıştırır ve kalbine iyi gelir. Bunun için yüz üstü yere yat. Ayaklarını uzatarak ayak parmak uçlarını yere ve ellerini de göğsünün hemen yanında yere sabitle. Tüm vücudunu yerden kaldır. Vücudun tek bir çizgi üzerinde ve düz olmalı. Dirsekler 90 derecelik bir açıya ulaşıncaya kadar gövdeni yere indir. Kendini indirirken nefes almayı unutma. Bu hareketi birkaç defa tekrarla.

Mekik: Bu egzersiz fit bir karna sahip olmana, bel ve sırt kaslarının güçlenmesine yardımcı olur. Bunun için başın yerde olduğu ve karın bölgesinin içeri çekilerek bel bölgesinin yere yapıştığı pozisyonu al. İlk önce çene kısmı öne çıkmayacak şekilde vücutla paralel olarak gövdeni yukarı doğru kaldır. Sonra da yavaşça bırak. Mekik çekerken ellerinin başın arkasına kenetlenmesi hareketin verimliliğini azaltır, ona göre. Bu hareketi birkaç defa tekrarla.

Plank: Bu egzersiz sana güç, denge ve dayanıklılık verir. Hızla kalori yakar ve kendini çok daha canlı hissedersin. Bunun için bir mat üzerinde yüz üstü şınav çeker gibi pozisyon alarak dirseklerini ve ayak parmaklarını yere koy ve bacaklarını omuz genişliğnde aç. Karın kaslarını sıkarak en az 15-20 saniye kadar sabit dur. (İlerleyen zamanlarda 1-2 dakika yapmaya çalış.) Bu hareketi birkaç defa tekrarla.

Seni hareket geçirecek ve sana ekstra kuvvet verecek bu egzersizleri her gün yap. Daha mutlu ve daha enerjik hissedeceksin. Ne havadan sudan sebepler seni durdurabilsin ne de modun düşsün. Özel günlerinde de %100’e kadar rahatlık ve güven veren Kotex Active kullan. Hayata renk katmaya, zirveye doğru tırmanmaya devam et. Çünkü kadınlar başarmak istediklerinde onları hiçbir şey durduramaz. Onlar #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments