Nedir Bu Vivoo?

Bu ay heyecanla PepBox’ını açanlar çok farklı bir ürünle karşılaştı! Ve dolayısıyla sordular: “A ah, Vivoo da neyin nesi?”
Hiç sana idrarınla vücudunun ihtiyaçlarını öğrenebileceğini söyleyen olmuş muydu? İşte Vivoo tam olarak bunu yapıyor. Wellness, kişiye özgü olmalı mottosuyla yola çıkan ekip, Vivoo’yu sana özel beslenme ve yaşam tarzı önerileri sunan bir uygulama olarak tasarlamış.

İdrarın üzerinden vücudunu tanıyıp, sana özel öneriler veriyor. Harika değil mi?

Vivoo’nun yaratıcıları da bizlerden birileri; kendilerini daha güzele, daha iyiye götürmek istiyorlar, bu yüzden yıllardır sağlıklı yaşam adı altında bir sürü mobil uygulama, cihaz kullanıyor, spor yapıyor ve alternatif besleniyorlar. Bunlardan hangilerinin gerçekten vücut ihtiyaçlarımıza özel olduğunu sorduklarında ise net bir cevaba erişemiyorlar. İşte tam da bu noktada seslerini bir şeyin duymasını istiyorlar ve Vivoo’yu tasarlıyorlar! Tanı veya tedavi yapılmıyor, sadece beslenme tarzındaki ufak değişikliklerle nasıl daha iyiye gidebileceğini ve yaşam kaliteni arttırabileceğini birlikte öğreniyorsunuz! İleride ise senin uyku ve egzersizlerini de dahil edip daha bütüncül bir asistan olmaya niyetliler! Yine harika bir haber değil mi ama?

İdrarın aracılığı ile neleri mi öğrenebiliyorsun? 8 renkli karelerin renklerine bakarak su tüketim miktarını, bağışıklık sistemi değerlerini, idrar yollarında bir enfeksiyon olup olmadığını, pH seviyeni (alkali mi asidik mi beslendiğini), keton miktarını, karaciğer ve böbrek fonksiyonlarınla ilgili bilgileri öğrenebiliyorsun. Of, yine harika…

Siyah Vivoo çubuğunun üzerindeki 8 renkli karenin olduğu kısma idrarını yapıyorsun ve 2 dakika bekledikten sonra uygulama içerisinden fotoğrafını çekiyorsun. Ardından saniyeler içerisinde sonuçlarına özgü tavsiyelerini görebiliyorsun. İşte bu kadar basit!

Sana tam olarak neler tavsiye ettiklerini merak ediyor gibisin. Hepsi ekiplerindeki diyetisyenler tarafından yazılıp, beslenme uzmanları ve doktorlar tarafından kontrol edilen tavsiye örneklerini aşağıda görebilirsin:

Uygulamayı App Store ya da Google Play’den ücretsiz indirebilirsin tatlım. Şu an için sadece İngilizce olarak kullanılabilen Vivoo, yakın bir zaman sonra Türkçe dil desteğiyle kullanıcılarıyla buluşacak. İdrar stirplerini ise www.vivoo.io adresinden 1 aylık ya da 6 aylık seçenekleriyle satın alabilirsin. Üstelik tatlı mı tatlı PepBox kullanıcılarına özel “pepbox” indirim koduyla giriş yaparsan, 10 TL değerinde indirim de alabiliyorsun!

 

Harika, hem de çok! Kendini tanıman için elimden gelen her şeyi yapıyorum ve Vivoo ile de bir an önce tanışmanı istiyorum! Sağlıklı günler dilerim tatlım.

 

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments