MinnoşMinnoş Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Rehberi Doğallık Olan Kadınların Vazgeçilmezleri

Doğal olan daha sağlıklıdır. Bu yüzden hayatımızın her alanında her şeyin doğalını tercih etmeliyiz. Peki, neden böyle? Çünkü doğal olan çevreyle dost olan demektir. Bu da hem şimdimizi hem de geleceğimizi korumak anlamına gelir. Sonra doğal olanın saflık oranı fazladır. Katkısız, sağlığımızı tehdit edebilecek etkilerden uzaktır. Alerjen etkilerden de uzaktır. Doğal olanı seçmemiz gerektiğini iyi bilsek de şehir hayatında bu tür ürünlere ulaşmakta ya da bu tür bir hayat benimsemekte zorlanabiliyoruz. Toprakla daha az temas halindeyiz ve tüketici konumundayız. Yine de rehberi doğallık olan kadınlar için doğal yaşam vazgeçilmez. Çünkü onlar hem kendileri hem de sevdikleri için günlük rutinlerine pek çok doğal ürün ekliyorlar. Ve bunu bir yaşam biçimi haline getiriyorlar. Sadece kullandıkları ürünlerle de değil, doğayla uyumlu bir yaşam sürerek de. Mesela organik gıdaları tüketiyorlar, bir yere araçla gitmek yerine karbon salınımı düşük alternatifleri tercih ediyorlar, plastik kullanımını azaltıyorlar… İyi beslenme, hareketli bir yaşam sürme, düzenli uyuma, bol su içme gibi sağlıklı ve doğal alışkanlıklar geliştiriyorlar. Bu kendilerini mutlu hissetmelerini ve hayata pozitif bakmalarını da sağlıyor. Böyle yaşamak dünyaya da olumlu bir şekilde yansıyor.

İşte rehberi doğallık olan kadınların vazgeçilmezleri:

1- Beslenme şekilleri her zaman doğallıktan yana olduğu için mevsim meyveleri ve sebzeleri ile beslenir, organik pazarları turlamayı tercih ederler. Evde kendi salçalarını, turşularını yaparlar. Hatta kendi domates, salatalık, biberlerini yetiştirirler. Hazır, rafine, konserve, trans yağ içeren gıdalardan uzak dururlar. “Topraktan sofraya” onların felsefesi gibidir. Böylece her daim zinde ve hafif hissederler.

2- Ev temizliğinde her türlü kiri anında yok etmeyi vadeden ve kimyasal bileşenler içeren toksik temizlik ürünleri yerine doğal ürünleri kullanmaya çalışırlar. Çünkü bunlar hem onlara ve ailelerine hem de çevreye, özellikle de sulara, zarar verir. Bu yüzden etiket okuma alışkanlığı geliştirmişlerdir. Karbonat, sirke, limon tuzu ve esansiyel yağlar gibi doğal temizleyicileri temizlik rutinlerine mutlaka eklerler.

3- Ciltleriyle temas eden kozmetik ürünlerini tabii ki en doğal olanlardan seçerler. Önce sağlık, sonra güzellik dedikleri için seçimleri bu şekilde olur. Kimyasallardan uzak ve alerjik reaksiyona sebebiyet vermeyecek şekilde hazırlanmış kozmetik ürünler; dönüşü olmayan cilt problemlerine neden olmaz çünkü.

4- Bebekleri ve çocukları için de doğaldan yanadırlar. Çünkü ciltlerinin hassas olduğunu bilirler. Sağlıklı bir gelişim için onlara en doğal ürünleri sunmayı sevginin bir parçası ve sorumluluk olarak görürler. Şampuandan kreme, giysiden biberona dek doğada bulunan doğal ürünler içlerinin rahat etmesini sağlar. Oyuncak seçerken de kanserojen plastiklerden uzak dururlar.

5- Kişisel bakım ürünlerinin doğal olması onlar için çok önemlidir. Doğada her şey saf ve katkısız iken biricik cildi için önceliği de bu yönde olacaktır. Bazen cilt ve saç bakımına gül suyu, zeytinyağı, kahve telvesi gibi şeyler ekler, bazen de cildiyle dost olan ürünleri satın alırlar. Özellikle hijyen ürünlerinde tercihleri daima %100 doğal olandan yanadır.

Sen de daha sağlıklı bir yaşam için doğallıktan yana ol, doğayla dost ol. Regl günlerinde de doğal ve hijyenik ürünleri kullanmaya özen göster. Bu arada sana güzel bir haberim var. Kotex bu konuda yepyeni bir ürün geliştirdi: Yeni Kotex Natural %100 Doğal Pamuk! Kotex Natural’in üst yüzeyi plastik, boya, klor ve parfüm içermez ve 100% Doğal Pamuktan oluşur. Üstelik hipoalerjenik olan Kotex Natural eşsiz 3D emici merkez ile hızlı emicilik sağlar. Vücuda en uyumlu koruması ile %0’a varan sızıntı sunar ve %100 geri dönüşümlü ürün paketi ile doğaya, canlılara zarar vermez. Tüm özellikler ile %100’e kadar rahatlık ve güven sağlayan Kotex Natural, bence senin ihtiyacın olan ürün. Rehberin doğallık olsun, hayatın sağlıkla dolsun. #isterseyapar!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments