BayıldımBayıldım

Sokak Hayvanlarına Destek Olmak İstiyorsan Buraya!

4 Nisan Sokak Hayvanları Günü’ne çok az kaldı. Sokaktaki minik dostlarımız binbir güçlükle hayatta kalmaya çalışıyor. Kimi zaman mama kimi zaman kalacak yer bulamayabiliyorlar. Bazen kötü muameleye maruz kalıyorlar, bazen de görmezden geliniyorlar. Bizim insan olarak ve bu dünyanın bir parçası olarak görevimiz, onlara destek olmak. Bunu da ilk başta onları çok severek ve onlara saygı duyarak yapmalıyız. Yaşam haklarını dikkate almalıyız. Onlara beslenme, barınma, korunma, tedavi gibi destekler sunmalıyız. Ancak böyle onların rahatını ve refahını sağlamış oluruz. Dünyaya ve yaşama da güzel bir katkıda bulunmuş oluruz. Peki, sen de bu konuda bir adım atmaya ne dersin? Uzaktan sokak hayvanı sahiplenerek ihtiyaçlarını karşılamak ister misin?

Hayat birlikte güzel diyen ve bizim dışımızdaki canlılarla da empati kurabilme yeteneğimizi geliştirmeyi amaçlayan Empati Derneği, beslebeni.org projesi ile sokak hayvanlarına destek olmak için güzel bir adım attı. Beslebeni.org uzaktan sahiplenme konseptiyle Kınalıada’da yaşayan ve kış aylarında yaşam koşulları kötüleşen sokak hayvanlarının hayatına destek oluyor, hem bu desteği çoğaltmak hem de aynı problemin yaşandığı ülkenin farklı yerlerine bu desteği ulaştırabilmek için canla başla çalışıyor. Sokak hayvanını uzaktan sahiplenmek isteyen kullanıcı da sadece seçtiği hayvanın değil, tüm canların destekten faydalanmasına yardımcı oluyor. Destek ne kadar çok olursa o kadar çok sokak hayvanına düzenli mama temin ediliyor.

Sen de bu iyilik dolu projenin bir parçası olabilir, sokaktaki canlarımıza mama desteği sunabilirsin. Nasıl mı? 4 Nisan’a kadar Pepapp Premium özelliğine geçersen elde edilen gelirin bir kısmı mamaya dönüşecek ve beslebeni.org aracılığı ile sokak hayvanlarına ulaştırılacak. Tam bir kraliçe hareketi değil mi? Bitmedi! PepStore’da da sokak hayvanları için bir güzellik var. 4 Nisan’a kadar izlediğin videolar mamaya dönüşecek! PepStore’a gidecek, günün videosunu izleyecek, PepCoin biriktirecek ve biriktirdiğin PepCoin’lerle Hemen Al’a tıklayacaksın. Hepsi bu kadar!

Pepapp olarak ben hayvanları çok seviyorum ve senin de onları çok sevdiğini biliyorum. Bu yüzden onların karınları doysun, onlar mutlu olsun diye seninle el ele vermek istiyorum. Çünkü bu dünya hepimizin. Ve sokaklardaki patili dostlarımız kendilerine en iyi şekilde muamele edilmesini hak ediyorlar. Sadece çok tatlı oldukları için değil; var oldukları, hayatımızda oldukları için de. Hadi, ellerimizi ve patilerimizi birleştirelim ve bu dünyayı hepimiz için güzelleştirelim!

Önemli bir not: 4 Nisan’dan sonra yapılan bağışlara ait sertifikayı bu yazının altına ekleyeceğim. Gelip kontrol edebilirsin tatlım.

https://www.empatidernegi.org/

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments