BayıldımBayıldım

Yalnızca Geceleri Yaşadığımız 8 Tuhaf ve Komik Durum

Bazılarımız gece insanıyız. Geceleri kozmik bir enerji gelip yerleşir bedenimize. Hayat sanki daha şiirsel akar. Çünkü gece sessizdir ve yıldızlıdır. Daha iyi düşünür, kendimizle baş başa kalma fırsatı yakalarız. Birden bir ilham gelir ya da konsantrasyonumuz en üst seviyededir. Çoğu insan gibi gündüzleri hayatın içinde yer almak durumunda kalsak, normal olan bu olsa bile geceleri hep sevmişizdir. Geceler bize güç verir. Zaten gündüz kendimizi daha motive hissetmemiz, yaşamımıza devam edebilmemiz de geceyle ilgilidir. Gece ne kadar ruhumuzu beslediğimiz, gece ne kadar dinlenebildiğimizle ilgilidir. Geceler bazen de tuhaf ve komik durumlara sebebiyet verir. Sadece geceleri yaşadığımız durumlar. Üstelik bunun için gece insanı olmamıza da gerek yok. İstersen ne demek istediğimi sana biraz daha açayım. İşte yalnızca geceleri yaşadığımız 8 tuhaf ve komik durum:

1- Aniden gelen gece açlığını bir biz bir de kazınan midemiz bilir. İşin tatsız yanı buzdolabının o esnada hep boş olmasıdır! Yemek sipariş etmek, hem tek hem de en kalorili çare gibi görünür.

2- İşte sana en kısa ve en düşük bütçeli korku filmi: Gecenin en sessiz zamanında odadaki elektronik eşyadan gelen çıt sesi!

3- O gece erken yatmaya karar vermişizdir ve tüm hazırlıklarımızı yapıp yatağa gireriz. Beynimiz birden olmadık şeyleri hatırlatana kadar hayat güzeldir.

4- Bir de yattıktan ve tam da uykuya dalmak üzereyken yapmadığımızı hatırladığımız şeyler vardır. Mesela makyajımızı çıkarmadıysak sabah aynaya bakınca korkmak kaçınılmazdır.

5- Geceleri evin içindeki her şey bir başka, bir tuhaf görünür. Elbise yığınları adamın tekine, camdan yansıyan ışıklar hayalete dönüşür.

6- Bütün gün uyuyup gece süper enerjik olan ve koşmazlarsa dünyanın duracağına inanan kediler…

7- Nihayet gece çok sevdiğimiz şeyle ilgilenme fırsatı yakalarız. Mesele film izlemek, yazı yazmak ya da oyun oynamak gibi. Ama o şeye kaptırıp, sabah olduğunu fark etmemizle rüya bozulur.

8- Peki, ya tam yattıktan sonra aniden gelen tuvaletimiz? Hele bir de regl olmuşsak aklımız hep çarşafta olur. Rüyamıza bile girer o çarşaf.

Bütün gün kendini çok iyi hissetmek için düzenli ve iyi uyumalısın. Ama bu demek değil ki gecelerin tadını çıkarmayasın. Geceleri de kendine zaman ayırabilir, sevdiğin şeyleri yaparak motive olabilirsin. Böylece daha yenilenmiş hissedersin. Ne yaparsan yap mutlaka uykunu al ama. Uykunun değeri çok fazla. Neyse ki regl günlerinde rahat uyuman, rüyalarında bile rahat olman için etkili bir hijyenik ped var: Kotex Ultra Gece! Kotex Ultra Gece ile en yoğun günlerde bile %100’e kadar rahatlık ve güven seninle. Benim tatlım geceleri kendini dinler, huzurlu hisseder. Yeni bir güne de full enerjiyle başlar. Benim tatlım #isterseyapar!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments