Yazın Daha İyi Hissetmek İçin Uygulayabileceğimiz 8 Rutin

Yaz geldi ve sıcaklar kendini gösterdi. Şimdi hem kendimiz hem de cildimiz için yaza uygun bir rutin oluşturmanın zamanı geldi. Çünkü yaz dönemi, neme her zamankinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu bir dönem. Güneş ve sıcak havanın sebep olduğu terleme, kuruma gibi etkenler hem bizim hem de cildimizin dengesini bozabiliyor. Yaz tüm rehaveti ile bizi tembelliğe ve hareketsizliğe sürükleyebiliyor. İşte tüm bu olumsuzluklara rağmen kendimize iyi bakmalı, günlük rutinler oluşturmalıyız. Enerjimizi doğru kullanabilmeliyiz. Böylece de yazın tadını doyasıya çıkarmalıyız. Sıcakların bastırması hayatımıza ara vermemize sebep olmamalı. Belki tatillerde rahatlama yolunu seçiyoruz ama tatiller de yenilenmek için neticede. Tazelenmiş bir bünye ve beden bu yaz ihtiyacımız olan şeyler. Daha iyi düşünmek, daha rahat hareket etmek, daha keyifli hissetmek için. Evet, yazın daha iyi hissetmek için uygulayabileceğimiz bazı rutinler var. Bunları seninle de paylaşmak istiyorum.

1- Gün aşırı, fazla sıcak olmayan su ile duş almalıyız. Terden kapanan gözeneklerimiz bir ferahlasın, cildimiz bir nefes alsın.

2- Ağır makyajlardan uzak durmalıyız. Zaten bu sıcakta yüzümüzde rahatsız edici bir ağırlığın olmasını da istemeyiz.

3- Her gün en az 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. Terledikçe attığımız suyu, bu şekilde geri kazanırız.

4- Denizden, kumdan, güneşten yıpranan saçlarımıza iyi bakmalıyız. Onları dinlendirmeli, maskelerle desteklemeliyiz.

5- Yastık kılıflarını sık sık değiştirmeli, havalandırılmış odalarda uyumalıyız. Böylece cildimiz nefes alırken rahat bir uyku da çekmiş oluruz.

6- Mevsim meyvelerini ve sebzelerini tüketmeli, doğal ve sağlıklı beslenmenin gücünden faydalanmalıyız. Bu bize ekstra enerji verecek.

7- Deniz kenarında olsun olmasın güneşten koruyucu krem kullanmalıyız. Güneşin zararlı ışınlarının ciltte yarattığı sorunların farkındayız.

8- Tatilde bile harekete devam etmeliyiz. Hem önümüz yaz. Yüzmek gibi, bahçede ve parkta yoga yapmak gibi fırsatlarımız var. 

Sen de yazın keyfini sürerken cildine ve kendine iyi bak. Bol bol su içmen çok önemli, yaz bir kenara. Bir yandan enerji depola bir yandan da aktif kal. Bu yaz sana çok iyi gelsin. Regl günlerinde de yazdan keyif almaya devam et. Şunu da unutma; iyi bir gün, huzurlu bir geceden sonra başlar. Bu yüzden en yoğun günlerde bile %100’e kadar rahatlık ve güven veren, Kotex Ultra Geceyi kullan. Sadece yazları değil, hep iyi hisset. En büyük rutinin de her zaman kendini sevmek olsun. Tatlım #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments