Yeni Bir Güne Hazır Olmak İçin Yatmadan Önce Bunları Yap!

Yeni bir güne hazır olmanın en önemli kuralı, yeterli ve kaliteli bir uyku uyumak. Ve tabii ki ertesi gün dinlenmiş ve yenilenmiş bir şekilde uyanmak. Sadece uyku da değil. Bugünün işini yarına bırakmamak. Yeni bir günü, bir gün önceden planlamak. Cildimiz, saçlarımız, sağlığımız için gereken bakımları yapmak. Kendimize iyi bakmak. Yani yatmadan önce hazırlığımızı yapmamız şart. Peki, güne hazır olmak neden bu denli önemli? Çünkü bu durum iş hayatını ve sosyal yaşamı oldukça yakından etkiler. Daha enerjik hissederiz, kendimize güvenimiz artar. Gün boyunca konsantrasyonumuz ve motivasyonumuz yüksek olur. Meşgul olduğumuz her ne ise ona yeterince odaklanabiliriz. Bu da başarıya giden yolun anahtarıdır zaten. Uyku kalitesi, yaşam kalitesi anlamına gelir. Yatmadan önce yapılan rutinlerin toplamı da bunu belirleyendir. Yeni bir güne süper başlamak için yatmadan önce yapmamız ve alışkanlık haline getirmemiz gereken şeyler neler, şimdi onlara bir bakalım. 

1- Bir uyku düzenin olmalı. Yani her gün hemen hemen aynı saatte yatıp kalkmalısın. Böylece hayatının uyku kısmını düzene koymuş olursun. Bu rutin de daha iyi hissetmeni sağlar.

2- Hem rahat uyuyacak hem de sağlıklı saçlarla uyanacaksın desem? Yatmadan önce saçlarını tararsan derin bir uyku çekebilir, sağlıklı saçlar elde edebilirsin.

3- Uzmanlara göre insan yatmadan önce bir şeyler okuduğunda uyku boyunca o okudukları zihninde yer ediyormuş. Bu bilgiden hareketle yatmadan önce faydalı bir kitap okuyabilirsin.

4- Ertesi günün işi her ne ise yatağa girdiğin an onu dışarıda bırak. Zaten uyku hazırlığına geçtiysen elektronik aletlerinden uzaklaşmanın vakti geldi demektir.

5- Kremlerini mutlaka sürmelisin. Bu, cildinin nemlenmesini ve uyku esnasında vücudunun salgıladığı melatonin sayesinde yenilenmesini sağlayacak. Kremler: El, ayak ve dudak kremleri!

6- Yatmadan önce ılık bir duş alır ve bir bardak ılık su içersen, uykuda bol bol oksijenin ve nemin olur. Bu da daha zinde uyanmanı sağlar.

7- Ertesi gün kalktığında ihtiyacın olacak şeyleri bir gece önceden hazırlarsan elin ayağına dolaşmaz. Unutkan değil, programlı olursun.

8- Ertesi gün ne kadar zorlu geçecek olursa olsun, iyi uyuyarak kendini bu tempoya hazırlayabilirsin. Sorunlara odaklanmak yerine meditasyonla ya da hafif müziklerle zihnini boşalt.

Yeni bir güne hazır olmak için yatmadan önce hazırlıklarını yap, deliksiz bir uyku deneyimi yaşa. Uyandığında gülümseyerek, gerinerek ve pencereyi açıp temiz havayı ciğerlerine çekerek güne başla. Regl günlerinde de daha rahat uyumak için Kotex Ultra Gece kullan. Kotex Ultra Gece ile en yoğun günlerde bile %100’e kadar rahatlık ve güven seninle. Böylece uykun da hayatın da bölünmez. Kendini çok daha enerjik hissedersin. Stresi hayatından def edersin. Tatlım uykunun iyileştirici ve enerji verici gücünü iyi bilir. Yeni bir gün için hazırlığını mutlaka yapar. Çünkü o hayatına sahip çıkar. #isterseyapar!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments