Aman Tanrım!Aman Tanrım!

Zor Dönemlerde Pes Etmeyen 5 Güçlü Kadın Sana İlham Olsun

Hayatın zorlukları hep vardı ama pes etmemek tek gerçek. Zor dönemlerden geçiyor olabiliriz yine de mümkün olduğunca sakin kalmalı ve motivasyonumuzu yüksek tutmalıyız. Paniğin ve umutsuzluğun bize bir yararı olmaz. Aksine güçlü kalarak hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için doğru bir adım atmış oluruz. Dünyayı değiştiren öyle kadınlar var ki onlar da zorluklar yaşadı ama asla yılmadı ve bu sayede hayallerine kavuştular. Onlar hayat hikayeleriyle bizlere, ne olursa olsun hayallerimizin peşinden koşmamız gerektiğini gösteriyorlar. Şimdi bu güçlü kadınlardan birkaçının hikayesini seninle de paylaşmak istiyorum, bu kadınlar sana da ilham versinler diye. İçinde bulunduğumuz dönem kendini geliştirmen, efektif kararlar alman, ilerideki başarılarına yatırım yapman için bir fırsat olabilir. İçine dön ve gücünü gör. Üretmeyi ve ümit etmeyi asla bırakma. Çünkü kadınlar isterse her şeyi yapar. <3

J. K. Rowling

Maddi durumunun çok kötü olduğu, devlet yardımı aldığı, boşandıktan sonra bebeğine bakmak zorunda olduğu bir dönemde “Harry Potter and The Philosopher’s Stone”u yazdı. 90 bin kelimeden oluşan bu kitabı, bilgisayarı olmadığı için, elle yazmak zorunda kaldı. Kitabını hiçbir yayınevi basmak istemedi. İşte tüm bu zorluklardan sonra 8 yaşındaki bir kız çocuğunun hayranlığı sayesinde dünyanın en zengin insanlarından biri olma süreci başladı. Bu çocuk, Harry Potter’ı basan yayınevinin sahibinin kızıydı. Çünkü kitabı ilk önce o okudu ve çok sevdi.

Emily Blunt

7 ve 14 yaşları arasında kekemelik yüzünden konuşma ve dolayısıyla iletişim zorluğu yaşadı. Hiç arkadaşı olmadı. Akıllı bir çocuk olmasına, bir sürü yaratıcı fikri bulunmasına rağmen kendini ifade edememek ona hep çok zor geldi. Bir gün ortaokul öğretmeni ona özel bir eğitim vermeye başladı. Bu çabalar sayesinde akıcı konuşma kabiliyeti edindi. Şimdi mükemmel diksiyonu ve etkileyici vücut dili sayesinde çok iyi sinema oyuncularından biri. 2007’de “Gideon’s Daughter” filmiyle bir de Golden Globe kazandı.

Sarah Jessica Parker

Çok yoksul bir madenci kasabasında, 5 çocuktan biri olarak doğdu. Annesiyle babası boşandı ve annesi yeniden evlendi. Böylece aileye 4 çocuk daha eklendi. Ailenin ekonomik durumu hiç iyi değildi. O da ailesine yardımcı olmak için çok küçük yaşta dans edip, şarkı söylemeye başladı. Annesi yine de kızını oyuncu olması konusunda teşvik etti. Ve böylece çabalamaktan asla vazgeçmeyeceği bir dönem de başlamış oldu. Bir yandan çalıştı bir yandan okudu. İrili ufaklı pek çok rolü kabul etti. Sonunda “Sex and the City”deki Carrie karakteri ile kendisini kanıtladı, dünyaca ünlü oldu.

Malala Yousafzai

2008’de Pakistan’da, “Taliban hangi cesaretle benim eğitim hakkımı elimden alır?” başlıklı bir konuşma yaptı ve hedef haline geldi. 2009’da Gul Makai takma adıyla Taliban karşıtı bir blog yazmaya başladı. Daha sonra kimliği açığa çıkınca, Taliban öldürülmesi emrini verdi. Okula giderken vuruldu fakat hayatta kalmayı başardı. Ve o günden sonra kızların eğitimi konusunda uluslararası elçi oldu. Pakistan devlet başkanı tarafından “Pakistan’ın gururu” ilan edildi. Kızların eğitim alması için Malala Derneği’ni kurdu. 17 yaşında Nobel Barış Ödülü’nü kazandı. Ve en genç Nobel Ödülü alan kişi olarak tarihe geçti.

Oprah Winfrey

Mississippi’de yoksulluk içinde dünyaya geldi. Babası o doğmadan önce öldü. Yaşamının ilk yıllarında pek çok sorunla karşılaştı. Irkçılık, aile sorunları, taciz bunlardan sadece birkaçıydı. Her şeye rağmen başarılı olmayı aklına koydu, lise ve üniversite eğitimi için burs kazandı ve gazetecilik okudu. Televizyon için programlar yaptı. “The Oprah Winfrey Show” televizyon tarihinin en çok izlenen TV programı oldu. Şu an ülkemizde de popüler olan gündüz programlarının yaratıcısı oydu. Yeteneğini her zaman toplumsal konulara dikkat çekmek ve çözüm bulmak için kullandı. 

Şartlar ne olursa olsun çabalamaktan geri durmamalıyız. Çünkü azmimiz sayesinde başaracağız. Sen de ne olursa olsun vazgeçme, hareket geç! Evde olmak seni durdurmasın, regl günleri de! Regl günlerinde pamuksu ve emici yüzeyi ile %100’e kadar rahatlık ve güven veren Kotex Ultra pedleri kullan.Çünkü kadınlar isterse her zorluğu aşar. Kadınlar isterse yeni yollar bulur, taze başlangıçlar yapar, kararlı adımlar atar. Kadınlar #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments