Zoru Başaran, İmkansızı Zaman Alan 4 Burç!

Bugün dünyayı yerinden oynatacak buluşlar yapan insanların ortak özellikleri neler? Vizyoner bakış açıları mı, kendilerine gerçekçi hedefler koymaları mı, çok çalışmaları mı, yaratıcılıkları mı yoksa inançları mı? Hepsinin payının olduğu muhakkak ama bazı şeyler de basit bir reçeteyi uygulamaktan ziyade kişinin içinde olmalı. Hani vardır ya kafasına koyduğunu yapana dek yolundan dönmeyen kimseler, onların hemen hemen hiçbiri birkaç formül uygulayıp başarılı olmadı. O azim ve hırs onların hep içinde vardı. Bahsettiğimiz tam da bu, kişinin karakteriyle yakından ilgili tüm başarısı. Zor olanı saniyeler içerisinde halleden, imkansızı ise kısa sürede çözen 4 burç ise yeni yazımızda saklı!

Bitiş Çizgisini Geçtiğini Fark Etmeyen Koç

Koçların bitmek bilmez enerjileri ile altından kalkamayacakları iş yok. Bir şeyin mi yapılması gerekiyor bir koşu hemen halleder, insanların adım atmaya çekindiği işler mi var en önde o gider, ucu görünmez bir başarı çıtası mı konmuş üzerinden atlamayı ilk o dener. Rekabet dolu bir ortam varsa hele en ufak bir şans bile tanımaz karşısındakine. Yarışa aynı anda başlar, rakibi ilk turu yarılamadan o ikinci turu tamamlar. Bilinmesi gereken özellikleri ise nerede duracaklarını bilememeleri. Bitiş çizgisini aşmış olsa bile fark edemez yarışın bittiğini. Durmaksızın ilerler bir kez olsun bakmadan geri. Haliyle başarı da bırakmaz peşini.

Kimseye Pabuç Bırakmayan Aslan

Genel anlamda bakıldığında Aslanlar, kendini kimselerle rekabete sokmaz. Kendini biliyor bir kere değmeyecek insanlara kendini kanıtlamak için boşuna efor sarf etmek niye? Varsın ileri geri konuşsunlar, Aslanlar bilir ki çoklarının hayallerine meydan okuyacak tarzda bir güç onların yüreklerinde var. Karşılarına onları gölgede bırakacak bir kimse çıktıysa artık işin rengi değişmiştir tabii. Gelip de geçiyordur sahneye çıkma vakti! Yüreklerindeki alevi körükleyecek birkaç söz de edilmişse başarısıyla bildirir herkese haddini. El attığı hemen her işte adını unutulmazlar arasına yazdırmak da zaten onun olmazsa olmaz prensibi. Zor da ya da imkansız onun gözünde içi boş sözcükler desek yeri.

Sınırları Sonuna Dek Zorlayan Akrep

Akreplerin herkese korku salan bir yanı olmasının bir sebebi var. Rakipleri bilir ki bir Akrep ne korkutarak ne yıldırarak bastırılamaz. Feriştahı da gelse kendi yolundan ayrılmaz. Sebebi belli, içlerindeki cesaret ateşi. En uç sınıra kadar gözü kapalı giderken teker teker saf dışı bırakır önüne çıkan engelleri. Risk almaktan çekinmeyen yanlarının da başarılarının üzerinde yadsınamaz bir etkiye sahip olduğu kesin tabii. Gerekirse dibe vurabilir ama küllerinden yeniden doğmak Akrebi Akrep yapan en önemli özelliği.

Kimsenin Gözünün Yaşına Bakmayan Oğlak

Oğlakların hayatlarında oldukça basit bir sistemleri var. Eğer bir üst basamağa yükselmeyi istiyorsa başkasının sırtına hiç düşünmeden başar. İçlerinde başkasını ezmekten zevk almak ya da egosunu tatmin etmek gibi bir arzu yok, gelinen nokta onların nazarında şartların bir gereği. Kişi hayatın ona sunduğu fırsatlardan yararlanmak istiyorsa en başta kendini düşünmeli. Bir hedefi varsa zaten aklı olan karşısından çekilmeli. Er ya da geç ne istiyorsa elde edecek, bu da onun hayata meydan okuma biçimi.

Moyra

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments