SinirliSinirli AğlamaklıAğlamaklı MinnoşMinnoş Sesli GüldümSesli Güldüm BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Bir Makyaj Malzemesi Olarak Bebek Pudrası

Bebek pudrası sadece bebeklerdeki pişikler, vücuttaki hafif tahrişler ya da bone, lastik eldiven ve peruk takarken kullanılmıyor. Yeri geldi mi kişisel bakım ve güzellikte de çok etkili bir malzeme olabiliyor. Üstelik güzel kokusu ve verdiği yumuşaklık hissiyle bebek gibi hissettiriyor. Bebek pudrasıyla günlük hayatta ve makyaj sırasında yapabileceğin o kadar çok şey var ki. Bakalım bundan sonra çantanda bir kutu bebek pudrası taşımana sebep olacak o faydalar nelermiş.

1- Makyajını tamamladıktan sonra, yüzüne geniş bir fırçayla bebek pudrası uygularsan makyajın dağılmaz. Ayrıca ruj sürdükten sonra dudaklarını pudralarsan hem rujun kalıcı olur hem de mat ruj görünümü elde edersin.

bir-makyaj-malzemesi-olarak-bebek-pudrasi_1

2- Saçlarını yıkayamadın, vaktin yok ve çok önemli bir görüşmen var. Hemen saç diplerine bebek pudrası dök. Bu işlem saçlarının yağlı görünmesini engelleyecek.

3- Kirpiklerinin daha gür ve canlı görünmesini istiyorsan, rimel sürmeden önce, kirpiklerine kulak çubuğu yardımıyla bebek pudrası sür.

bir-makyaj-malzemesi-olarak-bebek-pudrasi_2

4- Ağda yaptıktan sonra tahriş olan ve kızaran bölgelere bebek pudrası sürebilirsin. Aynı zamanda pudra sayesinde cildin yumuşayacaktır.

5- Ayakkabıya bebek pudrası dökersen ayakların kokmaz. Eğer ayaklarını sıkan bir ayakkabı giyiyorsan, pudra ile ayakların rahatlayacaktır.

6- Koltuk altına roll-on yerine bebek pudrası da sürebilirsin. Kötü kokuyu ve teri alır.

7- Cildine düzenli olarak bebek pudrası sürdüğünde sivilce çıkmaz. Ayrıca pudra, cildinin yağlı görünmesini de engeller.

bir-makyaj-malzemesi-olarak-bebek-pudrasi_3

8- Tozlu veya kumlu ortamlarda vücudunu pudralarsan ne toz ne de kum yapışır. Bebek pudrası bir koruma kalkanı işlevi görür.

9- Bebek pudrası terlemeyi azalttığı için yaz aylarında çillerin oluşmasını da önler.

10- Yüzünde lekeler varsa, bebek pudrası yardımıyla tonlarını açabilirsin. Böylece neredeyse görünmez olurlar.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir