Bir Erkeğin Senden Hoşlandığını Gösteren Hareketler

Birinden hoşlandın etkilendin ama karşı tarafın davranışlarını tam olarak kestiremiyor musun? Erkekler duygusal varlıklar olmadıkları için hoşlandıklarını daha ziyade bedensel ifadelerle belli ederler. Gel, birinden hoşlanan erkeklerin sergilediği davranışları beraber inceleyelim.

Hareketlerini takip et!

Kadınlar da erkekler de çekici biriyle tanıştığı zaman saçlarıyla oynarlar, içgüdüsel bir gerçektir bu.

Bir diğer içgüdüsel hoşlanma belirtisi ise ayna etkisi olarak da bilinen karşıdaki insanı taklit etmektir. Örnek olarak masadaki bir obje ile oynadın, karşıdaki erkek de senden sonra aynı objeye giderse bu hoşlandığını gösteren taklit etkisine bir örnek olacaktır. Bunun dışında, yaptığın el hareketlerini tekrarlıyor, senin konuşma hızında konuşmaya çalışıyor ya da aynı anda gülüyorsa senden hoşlanıyor diyebilirim. Hatta birçok internet sitesinin kur yaparken karşı tarafı taklit etmeni önerdiğini göreceksin, bu sıklıkla kullanılan bir taktiktir aynı zamanda.

Bunun dışında bir diğer dikkat etmen gereken özellik ise kalabalık bir grupta beraberseniz, karşındaki erkeğin duruş açısı. Bu tarz sosyal ortamlarda eğer hoşlandığın biri varsa istemsiz bir şekilde çekici bulduğun kişiye doğru yönelirsin. Başka biriyle konuşurken karşındaki erkeğin omuzlarının sana doğru dönük olması sana olan ilgisini gösterecektir. Bedeninin üst kısmı kimle konuşursa konuşsun, sana doğru dönük olacaktır. Özellikle ayaklar, vücudun başka yöne bakıyor olsa bile ayaklar ilgilendiğin kişiye doğru dönük olur. Bu nedenle vücudunu başka bir yere çevirse bile ayaklarına bakarak senden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilirsin. Benden hoşlanıyorsa neden bana bakmıyor diyebilirsin. Bunun nedeni ise erkeklerin reddedilme korkusuyla beğendiği/hoşlandığı kişilerle münasebete girmektense daha rahat olacağı kişilerle sohbet etmesidir ama dediğim gibi ayaklara bakarak tüm soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsin. Başkalarıyla sohbet etse bile bu, gözlerini senden alamaması için bir neden değil, yüzü başka yöne dönük olsa bile kaçamak bakışlarla ara ara seni inceleyecektir.

Gözlere dikkat!

Erkekler duygularını ne kadar gizlese de, onları ele verecek en hassas noktaları gözleri. Çünkü bir erkek ne kadar duygusuz veya diğer bahsettiğim/bahsedeceğim konularda kendini durduruyor olsa da gözlerine bakarak birçok şeyi anlayabilirsin. Karşındaki erkek seninle konuşurken gözlerini kocaman açar veya kaşlarını kaldırırsa bil ki o an içinde ne fırtınalar kopuyor ve duygularını ancak bu kadar gizleyebiliyor. Karşındaki o erkek minik bir çocuk gibi heyecanlı ve o heyecandan neredeyse ölmek üzere. Senden hoşlanan kendine güvenli bir erkek göz kontağını asla kaybetmeden ve sakınmadan seni izleyecektir. Mesela sana baktığı zaman göz bebekleri büyüyor ise sana karşı bir ilgisi olduğunu söyleyebilirim. Bu arada hoşlanmadığı şeylerde ise göz bebeklerinin küçüldüğünü unutma.

Bu süreçte ise seni dinlerken bir de kaşlarını kaldırıp, gözlerini de iyice açıyorsa seninle ilgilendiğinin, seninle flört etmeye çalıştığının göstergesidir. Ancak her göz kontağı kurmayı da hoşlanma zannetmemek gerek, buradaki esas nokta erkeğin göz kontağını uzatıp uzatmadığıdır. Eğer her fırsatta normalinden daha uzun bakışlara maruz kalıyor ve inceden de gülümseme alıyorsan tamamdır, sana sinyal göndermeye çalışıyor.

Söylediklerine önem verir ve söylediklerini hatırlar 

Eğer bir erkek senden hoşlanıyorsa, göz kontağını senden uzaklaştırsa bile yüzünü asla başka yöne çevirmez. Seninle göz kontağı kurmaktan çekinmeyen kendine güvenli erkek bunun dışında bir de sen konuşurken senin ağız hareketlerini izleyerek ağzından çıkan her kelimeye önem vererek, tek bir tanesini bile kaçırmadan dinleyecektir. Senin söylediğin her şeyi dikkatle dinlediği bu anlarda ise alnını sana doğru uzatıyor ve başını eğiyor ise söylediklerinle ve en önemlisi ise seninle, kesinlikle ilgileniyor demektir.

Erkeklerin unutkanlıkları, hiçbir şeye önem vermemeleri falan malum, biliyorsun ki. Fakat senden hoşlanan bir erkek seni etkileyebilmek adına, anlattığın herhangi bir şeyi sen unutsan bile tüm detaylarıyla hatırlayacaktır. Senden hoşlandığı ve senin hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olmak isteyeceği için anlattıklarından işine yarayacak ve seni şaşırtma potansiyeline sahip olanları hafızasında saklayacaktır. Eğer seninle konuşurken senin hakkında aileden tut arkadaşlarına, işinden tut sevdiğin her şey hakkında bilgiler almaya çalışıyorsa, gün içinde neler yapacağınla ilgiliyse hakkında bir şeyler öğrenmek istiyor olduğunun işaretidir.

Heyecanını gizleyemez

Senden hoşlanan bir erkek elini kolunu nereye koyacağını bilemez. Bu utangaçlığının nedeni çekingenliğinden değil, heyecanını gizleyememesindendir. Senden hoşlanan bir erkeğin yüzü daha heyecanlı bir hal alacak ve yüzü kızaracaktır. Yüzümüzün kızarması kontrol edemediğimiz bir vücut fonksiyonu olduğu için, senin gibi bir güzellik karşısında her erkek seni beğenip zaten kızaracaktır bunu da karıştırma sakın. ? Bakışları bile ne denli heyecanlı olduğunu fark etmeni sağlayacak bir ipucudur. Bunların dışında eğer heyecanlı bir tipse ses tonunu da ayarlamakta sorun yaşayabilir. Seni etkilemek için konuştuğundan daha hızlı ve fazla konuşmaya da başlayabilir. Eğer karşındaki erkek biraz huzursuzlanıyorsa hemen korkma. Sonuçta senin de hoşlandığın erkeğin yanındayken içinin kıpır kıpır olduğu, ne yapacağını bilemediğin olmadı mı? Olsa olsa biraz sinirli hissediyorsundur ama bu iyi bir sinir o yüzden kötü algılama. O da eğer karşında böyle hissediyorsa senden hoşlandığını gösterebilir.

Yakınlaşmaya çalışır

Karşındaki erkek eğer varlığından heyecanlanıyorsa dikkatini çekmeye çalışacaktır. Bunu sağlamanın en güzel yanı ise ufak, rahatsız etmeyen flörtöz dokunuşlardır. Mesela kalabalık bir ortamda fotoğraf çekiliyorken yanına mı geliyor, ufak samimiyetle koluna omzunu mu atıyor, bu bir örnek olabilir veya en belirgini seninle konuşurken omzuna ya da koluna dokunarak temas ederek anlatmasıdır. Bu tarz ufak temaslar varsa senden hoşlanma ihtimali ciddi anlamda yüksektir. Eğer karşındaki kişi bu tarz ufak temaslarda bulunuyorsa ve sen de hoşlanıyorsan aynı şekilde ufak temaslarla cevap verebilirsin.

Kendini kanıtlamaya çalışır

Senden hoşlanmasının bir diğer büyük belirtisi de senin yanında kasılması veya etkileyici hareketlerle kendini kanıtlama çalışmasıdır.

Mesela senin yanındayken elleri cebinde duruyor veya elini beline koyup parmaklarını da kemer hizasında tutuyorsa kendime güveniyorum, özgüvenliyim imajı vermek ve seni etkilemek için yapıyordur. Bana göre eli bele koymak, biraz sana üstten bakıyorum gibi kendini beğenmiş imajı verdiği için ben pek yapmamaya dikkat ederim.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir