Göbek Eriten Yoğurt Kürü

Kışı geride bıraktık ama minik göbeklerimiz bahara bizimle beraber geldi. Ne de olsa genelde evdeydik ya da oturarak çalıştık. Strese iyi geliyor diye yedik, içtik, biraz da canımız istedi ve keyif yaptık. Eğer göbeğimden kurtulmanın şimdi tam zamanı diyorsan bu yazı sana göre. Önümüz yaz ve yaz demek şık elbiseler, tarz bikiniler demek. Şiş bir göbekle kendini rahatsız hissedeceksen ev yapımı yoğurt kürü ile o göbeği eriteceğiz demek. Tabii tek başına bu kür yeterli olmayabilir. Bol bol egzersiz yapmalı hatta fırsat buldukça yürüyüşe çıkmalısın. Tuz ve hamur işleri de göbek meselesinde sana hiç yardımcı olmayacak, bunu unutmamalısın. Eğer ben hazırım diyorsan tarife geçiyoruz!

Altın Yoğurt Kürü

Malzemeler

5 yemek kaşığı yağsız yoğurt

1 çay kaşığı zencefil tozu

1 çay kaşığı zerdeçal tozu

1 çay kaşığı toz tarçın

1 çay kaşığı zeytinyağı.

Hazırlanışı

Bir kaseye yağsız yoğurdu ekle. İçine tüm baharatları ve zeytinyağını kat, sonra da karıştır. Altın yoğurdun hazır. Şimdi bu yoğurdu her gün aç karnına bir porsiyon tüket.

Bonus:

Limonlu Yoğurt Kürü: 3 yemek kaşığı yağsız yoğurda yarım limon sık. Yarım çay kaşığı zerdeçal ekle ve karıştır. Bu karışımı gece uyumadan bir saat önce tüket, sonra hiçbir şey yeme.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir