Hamilelik İçin Erkeğe Düşen Görevler

Bu bir bebek işi, bunu yapan iki kişi. 🙂 Hamile kalma süreci sadece kadınlarla ilgili bir süreç değil. Sadece kadınların bir şeylere dikkat etmesiyle, hayatlarını sağlıklı yönde değiştirmeleriyle, bunu çok istemeleriyle bitmiyor. Bunun için erkeklerin de yapması gereken şeyler var. Neticede kadınlar tek başına bebek yapmıyor. Erkeklerin de beslenmelerine, hayat düzenlerine dikkat etmeleri ve bu süreci kadınlarla birlikte ve onlara destek vererek geçirmeleri gerekiyor. Yani onların da sorumluluk almaları gerekiyor. Bakalım hamilelik şansını artırmak için erkeklerin yapması gereken şeyler nelermiş.

1- Testisler ısıya karşı hassas oldukları için çok sıcak suyla duş almak, saunaya girmek ya da çok sıcak odada cinsel ilişkiye girmek sperm sayısını azaltabilir. En iyisi ılık duş ve serin ortamlar.

2- Çok dar pantolonlar ve iç çamaşırları giymek sperm sayısını azaltabilir. Alt giyim geniş ve pamuklu tercih edilmeli.

3- Her gün cinsel ilişkiye girmek sperm sayısını ve kalitesini azaltabilir. Çok ara vermek de sperm hareketliliğini olumsuz etkiler. İki günde bir cinsel ilişkiye girmek daha etkili.

4- Spermin vajina içinde en uzun süre kaldığı pozisyonlar hamilelik için en uygun pozisyonlardır. (Misyoner gibi.) Pozisyon ne olursa olsun erkek vajina içine tamamen boşalmalı.

5- Cinsel ilişki sırasında ön sevişmeyi uzun tutmak rahatlamayı sağlar. Bu da stresi azaltır ve hamile kalmayı kolaylaştırır.

6- Kullanılan bazı ilaçlar sperm kalitesini olumsuz etkileyebilir. Bunun için mutlaka doktora danışılmalı.

7- Bitter çikolata, ıspanak, muz, havuç, domates, istiridye, ceviz, mantar, somon balığı ve kırmızı et sperm sayısını artırır. Özellikle selenyum, spermler için çok gereklidir. Bunlardan bol bol yemeli.

8- Sigara, alkol ve uyuşturucu maddeler sperm kalitesini düşürür. Baba olmaya karar vermiş bir erkeğin bunları bırakması şart.

9- Bir erkek çocuk yapmaya karar verdiğinde mutlaka doktora görünmeli, sağlık kontrolünden geçmeli ve sperm sayımı yaptırmalıdır.

10- Erkeğin hamile kalma sürecinde stresten uzak durması ve partnerini desteklemesi gerekir. Çünkü karşılıklı sevgi, ilgi ve istek bu sürecin daha kolay ve keyifli olmasını sağlar.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir