İlişkide Karşıt Burçlar

Koç ve Terazi:

Ateş burcumuz olan Koç burcu yeni doğmuş bir bebek gibi doğal ve
dürüsttür. Savaşçı, lider bir yapısı vardır fakat hareketlerinin sonunu pek düşünemez. Oldukça politik, düşünceli olan Terazi burcuyla birbirlerinin eksik yönlerini adeta tamamlarlar. Fakat bu zıt kutupların çekimi kişinin hayatını kolaylaştırır mı? Savaşmak biraz yorabilir. Bir yere kadar farklılık çekici gelir ya sonra? Bu iki kişinin dengeye yönelmesi şarttır.

Boğa ve Akrep:

Oldukça maddeye düşkün Boğa burcumuz uzun keyfini bozmayın yeter!
Akrep burcu ise maddeciliğin aksine oldukça tutku dolu bir burçtur. Bu iki burcun benzer olan yapısı ise zevk aldığı şeylere olan düşkünlüğü. Bu yemek olabilir, cinsellik olabilir. Boğa burcunun güvenilir bir imajı vardır, akrep burcunun güvenilmez bir imajı vardır. Bu iki burç birbirlerine derin tutkuyla bağlı olsa da Boğa burcunun maddi dünyada oluşu Akrep burcunu bir yerden sonra sıkabilir. Akrep burcunun bu sessiz, gizli tavırları da Boğa burcunu sıkabilir. Bu ilişkide açık olmak ve değerleri ortak oluşturmak gerekir.

İkizler ve Yay:

Karşımızda iki tane özgür, flörtöz ruh var! İkisi de kolay sıkılan, daima yenilik
peşinde koşan iki ruhtur. İkizler burcunun kurallara karşı bir yapısı vardır, Yay burcu ise derinleşmeden bir tanıya varmaz. İkizler burcunun yüzeyselliği, Yay burcunun derinliği karşısında sorun yaratabilir. İkisi de çok heyecanlı iki burçtur fakat ikizler burcunun sürekli değişen heyecanı yay burcunu yorabilir. Yay burcu heyecanlandığı şeylerle derinleşmeyi sever, İkizler burcu ise yeni heyecanlanacak bir olay arar. Bu iki değişken burcun, yargılamayı bırakıp bütünleşmeye gitmesi gerekir.

Yengeç ve Oğlak:

Oldukça duygularıyla ön planda olan Yengeç burcu ilişkilere ve aileye düşkünlüğüyle bilinmektedir. Oğlak burçlarımız ise daha maddi dünyada var olmak, para kazanmak ve bir statü sahip olmak adına bir çok şey yapar. Bu iki burca baktığımızda ikisinin de oldukça gelenekçi olduğunu görebiliriz. Fakat hayat hedefleri konusunda birbirlerinin isteklerine çok fazla yanıt veremezler. Oğlak burcu da duygusal bir burçtur fakat duyguları konusunda karamsardır. Duygularıyla hayatını yönlendirmek istemez. Yengeç burcu ise sevgi üzerine kendine bir dünya kurmak ister. Bu ilişkide Oğlak burcunun duygularını ve sevgisini daha çok göstermesi, Yengeç burcunun ise oğlak burcunun sorumlulukları konusunda destek olması ilişkiyi ileri taşır.

Aslan ve Kova:

Aslan burcu bireyselliği, kova burcu ise toplumsallığı simgeler. İki burç da toplumların aranan yüzüdür fakat Kova burcu daha çok insanlara odaklanır, Aslan burcu ise odaklanılan insandır. Bu noktada Kova burcu aslan burcuyla gurur duysa da bir süre sonra aslan burcunun kendine olan bu derin sevgisi kova burcunu sıkabilir. Kova burcunun ise arkadaşlarına çok vakit ayırması aslan için sorun yaratır. Sabit iki burcun tartışmaları da bir o kadar çözülmesi zor olacaktır. Bu iki burcun biz kavramını oturtması, sorunlar karşısında özür dilemeyi öğrenmesi ilişkiyi ileriye taşıyacaktır.

Başak ve Balık:

Başak burcunun eleştirel, detaycı doğası Balık burcunun akışa teslim
olan,ruhsal doğasıyla oldukça önemli bir ayrım oluşturur. Başak burcu eleştirecektir, balık burcu hoşgörülü yaklaşacaktır. Başak burcu mantığını savunacaktır, balık burcu ise sezgilerini. Bu iki burç birbirini oldukça eksik yönleri konusunda besleyecektir. Fakat bir süre sonra Başak burcunun mükemmeliyetçi doğası balık burcunun kalbini kırabilir. Balık burcunun ise gerçeklikten uzak doğası başak burcuna mantıksız ve boş gelebilir. Başak burcunun acımasız eleştirisi, Balık burcunun ruhsal dağınıklığı bu ilişkiyi oldukça zorlayacaktır. Bunları değiştirmek ilişkiyi bir adım ileri taşıyacaktır.

Yazar: Sena Terzi

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir