Kadınlar Regl Döneminde Ne İster?

1- Şöyle canları ne kadar isterse uzanıp dinlenmek isterler. İşler, sorumluluklar beklesin, onları düşünmek zorunda kalmasınlar.

2- Çektikleri acılar, isteksizlikleri, duygu karmaşaları anlaşılsın isterler. Sevdikleri onlara bu yüzden küsmesin lütfen.

3- Önlerinde lezzetli yemeklerden ve tatlılardan oluşan bir sofra görmek isterler. Ama bunların hiçbiri kilo aldırmamalı!

4- Karınlarındaki amansız ağrılar, üstlerindeki hasta haller geçsin isterler. Kendilerini daha iyi hissettikleri günleri özlerler.

5- Kadınlar regl döneminde bazen de sevişmek isterler.

6- Genelde sakin ve neşeli olsalar da regl döneminde sinirli ve negatif olabilirler. Kadınlar bu duruma karşı anlayış beklerler.

7- Bu dönemde her zamankinden daha fazla iltifat duymak isterler. Bunun hediyelerle ve istedikleri bir şeyin yapılmasıyla taçlandırılmasını da isterler.

8- Bir yandan her şeye ağlamak istemezken bir yandan da duygularını boşaltabilecekleri romantik filmler ister ve izlerler.

9- Çok soru sorulmamasını isterler. Mümkünse sessizlik…

10- Regl dönemi esprileri yapılmasın isterler.

11- “Her ay yaşıyorsun zaten, fazla abartma” cümlesini duymamak isterler.

12- Sevdikleriyle keyifli zaman geçirmeyi isterler. Çünkü bu onlara keyif verir ve bu dönemin daha kolay geçmesini sağlar.

13- Ağrıları şıp diye kesecek bir ağrı kesici ve enerjilerini şak diye yerine getirecek bir söz isterler.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir