SinirliSinirli AğlamaklıAğlamaklı MinnoşMinnoş Sesli GüldümSesli Güldüm BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Öpüşme Deyip Geçme! Bakalım Vücudumuza Ne Etkileri Varmış!

Sevmek, sevilmek ne güzel şey. Hele ki böyle güzel havalarda! Aşık olmaya meylimiz artmış, gönül yaylarımız iyice gevşemiş, sevdiğimizle parkları, sokakları doldurmuşken… Bu sevgimizi içimizde daha fazla tutamayıp, sevdikçe sevesim, öptükçe öpesim geliyor nidaları eşliğinde öperek, öpüşerek karşı tarafa göstermeye başlıyoruz. “Eh biz öpüşüyoruz iyi hoş da, bunun bana başka yararları da var mı acaba?” diye soruyorsan, doğru yazıyı okumaya başlamak üzeresin. Şimdi bu yazımda sana, sevdiceğinle paylaştığın o öpücüğün ne yararlar sağladığını anlatacağım. Hazırsan başlayalım!

1- İlk olarak öpüşme insanların rahatlamasına yardımcı olur ve stresin etkilerini önemli ölçüde azaltır. Hayatın çok stresliyse azaltmanın bir yolu olabilir bu.

2- Öpüşme sırasında 29 yüz kasını kullanırsın, kırışıklıkları azaltmak için çok etkili bir egzersizdir. Yaşlanma karşıtı kremlere son! Ayrıca bunun içine boynu da katarsak 100’den fazla kasını kullanmış oluyorsun.

3- Hızlı bir öpücük üç kalori yakar, enerjik bir öpücük 10 kaloriden fazla. Yeni form tutma sırrımız belli oldu bile.

4- İşe gitmeden önce partnerlerine veda busesi veren insanlar, kapıyı kapatıp çıkanlardan daha uzun yaşarlar diyorlar. Sabah ritüellerini gözden geçirme zamanı!

5- Öpüşmek güçlü bir narkotik etki bırakarak, vücutta morfinden 200 kat daha güçlü bir madde üretir.

6- Öpüşmek kolesterolü iyileştirir. Yeni ilacımız!

7- Öpüşürken vücuttaki adrenalin miktarı artar. Adrenalin sevenlere duyurulur!

8- Öpüşme vücudundaki kan akışını artırır.

9- Öpüşmenin yarattığı heyecanla beraber, beyniniz diğer olumsuz duyguları kapatır. Be happy!

10- Öpüşmek gerginliği azaltabilir ve mutluluk verebilir. Bu yüzden sık sık öpüşen çiftlerin daha uzun ilişkilere sahip olma olasılığı vardır.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir