Pembe Himalaya Tuzunun 10 Süper Faydası

Sağlık trendi alarmı: Pembe Himalaya tuzu! Neden sağlıklı? Çünkü sofra tuzu gibi işlenmiş değil, deniz tuzu gibi kirli değil, kaya tuzu gibi lezzetsiz değil. Besin değeri yüksek, farklı kullanım alanları ve birçok faydası var. Terapi özelliği bile var! İçinde insan için faydalı birçok mineral barındırıyor. Vücudumuzun hayati sistemlerinin işleyişini olumlu etkileyen elektrolitlerin ana kaynağı. Pakistan’ın dağlarındaki el değmemiş noktalardan elde ediliyor ve bütün dünyada tüketiliyor. Yani pembe Himalaya tuzunu tercih etmemiz için çok sebep var. İster yiyebilir, ister banyo tuzu olarak kullanabilir, ister kozmetik olarak tercih edebilir, ister enerjisinden faydalanmak için lambasını kullanabiliriz. Çünkü bu tuzun faydası çok…

1- Vücuttaki su dengesini korur ve ödeme iyi gelir. (İlk defa bir tuz, bu işe yarıyor. :))

2- Kandaki asit miktarını azaltır ve pH seviyesini düzenler. Ayrıca kan basıncını düşürür ve kan dolaşımını hızlandırır.

3- Vücuttaki sodyum seviyesini düzenler, kalp ritmini dengeler ve hipertansiyonu önler.

4- Akciğerleri temizler ve burun tıkanıklığını açar. Bunun için kaynatıp buharını koklayabilirsin ya da tuzlu suyla burnunu yıkayabilirsin.

5- Yaşlanma belirtilerini azaltır. Bunun için de sabununu kullanabilirsin.

6- Sağlıklı bir uyku düzeni oluşmasını sağlar. Hava filtresine ekleyebilir ya da bir kase içerisinde yatağının kenarına koyabilirsin.

7- Kasları güçlendirir, beyni harekete geçirir ve enerji verir. Smoothie’lere ya da doğal meyve sularına katıp içebilirsin.

8- Ciltteki gözenekleri temizler ve sivilce oluşmasını önler. Uçucu yağlar ve balla karıştırarak maskesini yapabilirsin.

9- Baş ağrısını azaltır ve serotonin hormonu salgılanmasını sağlar.

10- Ortamın havasını temizler, pis havayı emer, manyetik hava akımını yok eder, pozitif enerji verir. Bu konuda mumunu ya da lambasını deneyebilirsin.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir