KULLANICI SÖZLEŞMESİ

 1. Giriş
  1. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi (bundan böyle “Sözleşme” olarak anılacaktır) Altunizade Mahallesi Kısıklı Caddesi No:28/6 Üsküdar/İstanbul adresi merkezli 179346-5 sicil numarasıyla İstanbul Ticaret Sicili’ne kayıtlı Pepapp Teknoloji Anonim Şirketi’nin (“Şirket”, “Pepapp”) bir projesi olan Pepapp tarafından letspepapp.com alan adlı internet sitesi (“Website”, “İnternet Sitesi”) ve Pepapp uygulaması (“Uygulama”) üzerinden verilen hizmetlere ilişkin koşulları ve uygulamanın kullanılması koşullarını düzenlemektedir. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi’nin, İnternet Sitesi’ni/Uygulama’yı ziyaret eden, İnternet Sitesi’ne/Uygulama’ya üye olan ve/veya herhangi bir şekilde İnternet Sitesi’ni/Uygulama’yı kullanan kişiler (“Kullanıcı”,” Üye, “Kullanıcılar” veya “Üyeler”) tarafından, İnternet Sitesi/Uygulama ziyaret edilmeden ya da İnternet Sitesi’ne/Uygulama’ya üye olunmadan önce okunması gerekmektedir. İşbu Sözleşme’de düzenlenen koşulların Kullanıcı tarafından kabul edilmemesi halinde bu Sözleşme’ye üye olunmamalıdır ve Uygulama’nın ve/veya Website’nin kullanımı/ziyareti derhal sonlandırılmalıdır. Kullanıcı’nın/Üye’nin İnternet Sitesi’ni ve/veya Uygulama’yı kullanması halinde, işbu Sözleşme’de yazılı şartları kabul ettiği ve onayladığı kabul edilecektir.
  2. Pepapp tarafından, tamamen Pepapp’in kararıyla, zaman zaman İnternet Sitesi’nde ve Uygulama’da yayımlanabilecek güncelleştirmeler bu Sözleşme’ye dâhildir ve Kullanıcı’nın ve/veya Üye’nin Uygulama ve/veya Website kullanımına devam etmesi; lehe yapılan bu güncelleştirmelerin Kullanıcı ve/veya Üye tarafından kabul edildiği anlamına gelir. Aleyhe yapılan olası değişiklikler için ayrıca onay alınacaktır.
  3. Pepapp, Sözleşme’de herhangi bir değişiklik yapılması halinde güncel şartları aynı link altında güncel tarih ile yayımlayacaktır. Yenilenmiş güncel sözleşme, yayımlandığı andan itibaren lehe yapılan maddeleri ile geçerli olacak ve mevcut veya yeni tüm Kullanıcılar ve Üyeler güncellenen şartlara tabi olacaktır, kabul etmeyen Üyeler, üyeliğini ve Web Sitesi/Uygulama kullanımını sonlandırmalıdır. Aleyhe yapılan olası değişiklikler için ayrıca onay alınacaktır.
  4. Pepapp Uygulaması; Kullanıcılar’ın ve Üyeler’in Uygulama ve Website üzerinden sağlık, beslenme, yaşam tavsiyeleri ve bireysel olarak doktor tavsiyeleri almalarını; astroloji alanında yorum ve görüş almalarını; adet, yumurtlama ve korunma dönemleri ile hamilelik planlaması süreçlerini takip etmelerini ve kişiselleştirilmiş tavsiyeler alabilmelerini; Uygulama içerisindeki tanıtım videolarının izlenmesi vasıtasıyla Pepcoin kazanabilmelerini ve bu sanal puanlar doğrultusunda Pepstore üzerinden çeşitli dijital/fiziksel ürünleri edinme fırsatına sahip olabilmelerini; resim, müzik, heykel vb. sanat alanlarından öneriler almalarını ve blog içeriği oluşturmalarını, mevcut içeriklere ulaşmalarını sağlayan, arayüzü aracılığı ile Kullanıcılar’a ve Üyeler’e izinleri dahilinde mesajlar gönderen ve hatırlatmalar yaparak çalışan, hizmetlerini telefon, tablet, bilgisayar gibi elektronik cihazlarda kullanılabilen uygulaması aracılığıyla sürdürmekte olan platformdur. Pepapp bu temel hizmetlerden Peptalk, Astropep, Pepart, Pepyogi, Fitpep, Pepdoc dahil ve bunlarla sınırlı olmamak üzere Pepland adı altında getirilebilecek birtakım ücret karşılığı faydalanılabilecek hizmetler haricinde sunduğu hizmetler karşılığında Kullanıcılar’dan ve Üyeler’den bir ücret talep etmemektedir. Ancak Pepland Premium üyelik dahilinde sunulan Peptalk, Astropep, Pepart, Pepyogi, Fitpep, Pepdoc ve benzeri hizmetlerden faydalanılabilmesi için seçilen pakete göre Pepapp tarafından belirlenecek olan bir ücret talep edilebilecektir. Bu ücrette zaman zaman indirim yapılabileceği gibi, ücrette yapılacak tüm değişiklikler üzerinde Pepapp’in tüm hakları saklıdır. Pepapp yukarıda yazılı olan ürün ve hizmetler dışında sunacağı ürün ve/veya hizmetlerin satışı için ücret talep edebileceği gibi tek taraflı olarak sunmakta olduğu ürün ve hizmetlerin şartlarında da değişiklik yapma ve bu değişiklikleri uygulama hakkını saklı tutmaktadır. Pepapp; sunduğu ürün ve hizmetleri, İnternet Sitesi üzerinden de vermeye başlamasıyla İşbu Sözleşme’deki şartlar İnternet Sitesi bakımından da geçerli olacaktır.
 2. Tanımlar
  1. İşbu Sözleşme ve eklerinde aşağıdaki tanımlar geçerli olacaktır:
Adet dönemiKadınların aylık menstrual dönemlerini ifade eden tabirdir.
AstropepPepapp uygulaması üzerinden sağlanan astrolojik yorumlar ve Üye olunurken belirtilen burç bilgisi doğrultusunda verilen periyodik burç yorumları hizmetini ifade etmektedir.
İçerik Sağlayıcıİnternet Kanunu kapsamında, internet ortamı üzerinde kullanıcılara her türlü bilgi veya veriyi üreten, değiştiren ve sağlayan gerçek veya tüzel kişilerdir.
İnternet Kanunu5651 İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Bakımından Kanun anlamına gelecektir.
Kişisel AsistanPepapp’in uygulaması üzerinden, Üyeler’in adet takvimlerini takip edebilmeleri ve bu dönemi daha iyi geçirebilmelerine yönelik bilgilendirme mesajları, hatırlatmalar ve Üye’nin izin verdiği bildirimleri gönderen ara yüze verilen isimdir.
KullanıcıPepapp uygulamasını ve Web Sitesi’ni ziyaret eden, kullanan kişileri ifade eder.
KVKK6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu ifade eder.
PepappSağlık, yaşam ve beslenme konusunda bilgilendirmeler yapan ve adet dönemleri ile ilgili takvim oluşturmalarını sağlayan telefon uygulaması ve internet sitesini ifade etmektedir.
PepartPepapp uygulaması üzerinden Premium üyelik kapsamında verilen ve resim, müzik, heykel vb. sanat alanlarında güncellenerek paylaşılan bilgi notları ve önerileri içeren hizmeti ifade etmektedir.
PepboxPepapp Teknoloji Anonim Şirketi’nin Kullanıcılar’ına ve Üyeler’ine abonelik modeli ile ürün sunmasını sağlayan bir hizmetini ifade etmektedir.
PepcoinUygulama içerisindeki takvim üzerinden geriye dönük olarak 10 (on) güne kadar tanıtım videosunun Üyeler tarafından tek seferlik izlenebileceği ve bu doğrultuda detay ve şartlarına Sözleşme’de yer verilmiş miktarlar çerçevesinde Üye’nin hesabına tanımlanacak olmakla birlikte, 6493 sayılı kanun uyarınca elektronik para olarak nitelendirilemeyecek olan Uygulama içi sanal puanları ifade etmektedir.
PepdocUygulama üzerinden Premium üyelik kapsamında verilen, Üyeler’in birebir bir doktorla iletişim kurduğu ve ilgili doktorun tavsiye niteliğinde yorum, öneri ve görüşlerinin bildirdiği hizmeti ifade etmektedir. Premium üyelik aylık 1 kere buna imkân sağlamaktadır. Bunun dışında Pepdoc hizmetini kullanmak isteyen Üye’ler kredi yüklemelidirler. Bu hakkın ne kadar süre ile ve kaç defa kullanılabileceği konularında Pepapp’in değişiklik yapma hakkı saklıdır.
PepstoreÜye’nin sahip olduğu Pepcoin miktarları ile Uygulama üzerinden ‘açık artırma’ veya ‘hemen al’ seçenekleri ile çeşitli mağaza ve servisler kapsamında kullanılabilecek olan, sınırlı sayıda ve detayları önceden Pepapp tarafından belirlenmiş indirim kuponları veya hediye çeklerinin sunulduğu ve beraberinde yalnızca ‘açık artırma’ seçeneği ile edinilebilecek olan ve fiziki teslimat gerektiren taşınır ürünlerin de yer aldığı, detay ve şartları Sözleşme’de belirlenmiş olan Uygulama içi sanal marketi ifade etmektedir. 
PeptalkPepapp’in uygulaması üzerinden Premium üyelik kapsamında bir chat bot yardımıyla Üye’lerin belli başlı tercihlerinin tutulduğu, buna göre uygulamanın kişiselleşmesini sağlayan hizmeti ifade etmektedir.
PepzinePepapp internet adresinde bulunan, kadın sağlığı, adet dönemleri, yumurtlama dönemleri ve bu dönemlerde yapılması gerekenlerle alakalı sağlık yazılarının, eğlence ve hobi alanlarında haberlerin bulunduğu internet bloğunu ifade etmektedir.
Sözleşmeİster basılı halde ister Pepapp internet sitesinde veya telefon uygulamasında elektronik formatta yayımlanmış olsun, bu Kullanıcı Sözleşmesi ve tüm Ekleridir. Ekler, İşbu Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçasını oluşturur.
ÜyelikPepapp uygulamasına ve Web Sitesi’ne üye olmak için yapılacak işlemleri ve tamamlanmasını ifade eder.
ÜyePepapp uygulamasına ve Web Sitesi’ne üyelik işlemlerini tamamlayarak uygulamayı kullanmaya başlayan kişileri ifade eder.
Yer Sağlayıcıİnternet Kanunu kapsamında, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten gerçek veya tüzel kişilerdir.

 1. Üyelik
  1. İşbu Sözleşme, Kullanıcı’nın Pepapp mobil uygulamasını cihazına uyumlu, Google Play veya App Store gibi bir marketten indirerek kullanmasıyla ve mobil uygulama üzerinde üyeliğini başlatması ile kurulur. Yalnızca İnternet Sitesi’ni ziyaret eden kişi Kullanıcı’dır.
  2. Uygulama ve İnternet Sitesi hizmetlerinden yararlanmak için 18 (onsekiz) yaşından büyük olunması gerekmektedir. Üyelik şartları sağlanmadan üye olunması durumunda, Pepapp’in bunu teyit etme yükümlülüğü yoktur ve yaşanabilecek zararlardan Pepapp sorumlu tutulamaz.  
  3. Uygulama ve İnternet Sitesi hizmetlerinden yararlanmak için gereken Üyelik; Kullanıcı’nın isim, soy isim, e-posta adresi ve doğum tarihi bilgilerini vermesi ile kurulur. Kullanıcı, üyeliğini Facebook, Google gibi sosyal medya hesaplarını eşleyerek de kurulabilir ve söz konusu hizmetlerden yararlanabilir.
  4. Pepapp; Üyeler’ine sistematik ve etkin bir hizmet sağlayabilmek ve sağladığı hizmetleri Üyeler’e göre kişiselleştirebilmek amacıyla üyeliğin oluşturulması sürecinde ve profil ayarları kapsamında Kullanıcı’nın sağlık bilgilerini ve adet döngüsünü etkileyen tercihlerini (Hamilelik konusundaki güncel durum ve kararını, cinsel ilişkiye korunmasız girdiği tarihleri) birtakım hizmetlerin sunulabilmesi için talep etmektedir.
  5. Uygulama üzerinden üyelik tanımlanırken Pepapp ile uygulamaya erişilen cihaza Üye’nin izni ile bildirimler gönderilebilecektir. Bu bildirimler ile uygulamanın aktif ve düzgün çalışması, Üye’nin uygulamayı kullanma amacıyla ilişkili olarak Pepapp ile paylaştığı bilgilere göre oluşturulmuş olan takvim sürelerinden ve değişikliklerden haberdar olması sağlanır. Üye’nin takvimini oluştururken girdiği sağlık bilgilerini Pepapp, sahip olduğu aydınlatma metinleri ve yürürlükteki mevzuata uygun olarak işler ve gerektiğinde re’sen veya Üye’nin talebi üzerine bir sonraki periyodik imha döneminde imha eder. 
  6. Her bir Üye, verilen tavsiyelerin kişisel olması sebebiyle sadece kendisi için işlem yapma hakkına sahiptir. Diğer kişilerin Hizmetler’den yararlanması için başka bir üyeliğin aktive edilmesi gerekir. Aynı üyelik ikinci bir kişi tarafından kullanılamaz. Aksi halde doğabilecek olan zararlardan Pepapp sorumlu değildir. 
 2. Kullanıcı / Üye Hak ve Yükümlülükleri
  1. Kullanıcı ve Üye, Pepapp tarafından sağlanan hizmetlere mobil telefon, bilgisayar, tablet vb. elektronik cihazları kullanarak erişebilir. Bu hizmetlere erişim için uygun cihazları ve internet altyapısını temin etmek Kullanıcı’nın ve Üye’nin sorumluluğundadır.
  2. Kullanıcı’nın Pepapp üyeliğini oluştururken şifre oluşturma hakkı bulunmaktadır. Bu kayıt formu ile üyelik oluşturanlar için bir zorunlulukken, Facebook ve Google ile bağlananlar için bir tercihtir. Kullanıcı bu şifreyi kendisi için oluşturmalı ve yalnızca kendisi kullanmalıdır. Şifre, üçüncü kişilerle paylaşılmamalıdır aksi halde oluşacak aksiliklerden ve Üye’nin göreceği zararlardan Üye’nin kendisi sorumlu olacaktır.
  3. Üye, Pepapp uygulamasını kullanırken uygulamanın kendisine bildirim göndermesi konusunda tercih hakkına sahiptir. Aynı zamanda hatırlatıcı için alarm kurabilecektir. Üye’nin belirlediği bildirim tercihi ve hatırlatıcı saatlerine uygun olarak Pepapp tarafından gönderilen bildirimlerden doğabilecek hasar ve zararlardan Üye’nin kendisi sorumludur.
  4. Üye, Pepapp uygulamasının bünyesinde bulunan cinsel ilişki takvimi hazırlama hizmetinden yararlanma hakkına da sahiptir. Pepapp uygulamasının bünyesinde bulunan bu takvime, Üye hangi günler cinsel ilişkiye girdiğini, cinsel ilişki sırasında hangi günler korunduğunu veya korunmadığını not alabilmektedir. Üye ayrıca takvime, doğum kontrol hapı ve/veya düzenli kullandığı ilaçlara ilişkin kullanım bilgilerini de işleyebilecektir. Üyeler bu takvime girdikleri bilgilerden ve notlardan kendileri sorumludur. Girilen bilgilerin hatalı olmasından veya hatırlatma bildirimlerinde gerçekleşecek olası aksamalardan dolayı karşılaşılabilecek olumsuzluklardan ve zararlardan Pepapp sorumlu olmayacaktır.
  5. Üye Pepapp uygulamasını kullanarak günlük tutabilir, not alabilir ve cinsel hayatı, adet dönemleri, ovülasyon döngüleri hakkında bilgiler yazabilir. Üyeler, yazdıkları bu bilgilerden ve tuttukları günlüklerden kendileri sorumlu olup bu günlüklerin kendileri tarafından aleni hale getirilmesinden doğacak hasar ve zararlardan Pepapp sorumlu tutulamaz.
  6. Üye, Uygulama içerisindeki takvim vasıtası ile geriye dönük 10 (on) günlük tanıtım videosu izleme haklarını tek seferlik olarak kullanabilecek ve bu doğrultuda aşağıdaki tabloda belirtilen oranda Pepcoin miktarlarının üyelik hesabına tanımlanmasına hak kazanabilecektir. Belirtmek gerekir ki, yeni üyelik başlangıcı hediyesi niteliğindeki Pepcoin miktarları Üye hesabına üyelik başlangıcı esnasında tek seferlik olarak tanımlanacak olup; takip eden tüm Pepcoin elde etme aktiviteleri, tanıtım videosu izleme esasları doğrultusunda gerçekleşecektir.

Yeni Üyelik Başlangıcı
Hediyesi
(Pepcoin cinsinden)
İzlenen Video Başına Kazanılabilecek Tavan Miktar
(Pepcoin cinsinden)
Normal Üyelik100 (yüz)10 (on)
Premium Üyelik200 (ikiyüz)20 (yirmi)
 1. Üye, sahip olduğu Pepcoin miktarları ile Uygulama içerisindeki sanal market niteliğindeki Pepstore sekmesini ziyaret ederek, talip olunan ürünün niteliğine göre değişiklik gösterecek olan ‘açık artırma’ veya ‘hemen al’ seçenekleri doğrultusunda ürünleri edinme fırsatına erişebilecektir. Bu doğrultuda; hediye çeki, promosyon kodu ve indirim çekleri gibi dijital ortamda ifa edilecek hizmetlere ‘açık artırma’ veya ‘hemen al’ seçenekleri ile, fiziki teslimat gerektiren ve fiziken ifa edilecek ürünler nezdinde ise yalnızca ‘açık artırma’ seçeneklerinin esasları çerçevesinde erişilebilecektir. Pepstore içerisinde yer alan ürünler, aksi açıkça belirtilmediği sürece ürün ilanı başına 1 (bir) adetten ibaret olacaktır. Ürün üzerinde ‘hemen al’ veya ‘açık artırma’ seçeneğinin Üye tarafından kullanılabilecek olması, gerekli Pepcoin miktarının Üye’nin hesabında halihazırda bulunuyor olması koşuluna bağlıdır. 
  1. Dijital ortamda ifa edilecek hizmetler üzerinde ‘hemen al’ seçeneğinin kullanılması durumunda, ilgili Pepcoin miktarı Üye’nin hesabından düşülerek, alınan ürün ve dahilindeki bilgiler, Üye’nin Pepapp üzerinden belirtmiş olduğu e-posta adresine iletilecektir. 
  2. Üye tarafından ‘açık artırma’ seçeneğinin kullanıldığı durumlarda; Ürün ilanı içerisinde belirtilen süre boyunca, Üyeler tarafından ilana ilişkin teklif edilmiş en yüksek Pepcoin miktarı üzerinden en az 10 (on) Pepcoin miktarında artırma yapılarak yeni teklif verilebilecektir. Belirlenmiş sürenin sonunda en yüksek Pepcoin teklifine sahip Üye, Pepapp tarafından kabul beyanının kullanılmasıyla ilgili ürünü almış kabul edilecek ve işbu Üye haricindeki diğer teklif sahibi Üyeler’in Pepcoin miktarları, Uygulama içerisindeki hesaplarına iade edilecektir. Sürenin sonlanmasıyla birlikte; ifaya tabi ürün, makul ve işin doğasından kaynaklanan bir süre içerisinde Üye tarafından belirtilecek isim soyisim, adres ve telefon bilgileri doğrultusunda fiziken teslim edilecektir. Belirtmek gerekir ki; işbu teslimat bizzat Pepapp tarafından ve anlaşmalı kargo şirketi vasıtası ile gerçekleştirilebileceği gibi, ilgili ürünün tedarikçisi tarafından Pepapp hesabına da gerçekleştirilebilecektir. Üye, Pepapp’e iletmiş olduğu teslimat bilgilerinin doğruluğu ve geçerliliğinden bizzat sorumlu olup, teslimat bilgilerinde yer alacak herhangi bir hata halinde doğacak zararlardan Pepapp sorumlu tutulamayacaktır.
 2. Üye, Uygulama içerisinde gerçekleştireceği Pepcoin ve Pepstore aktiviteleri ve bu aktiviteler doğrultusunda edinilecek sanal puan ve/veya ürünlere ilişkin olarak Apple Inc. şirketinin ve App Store platformunun hiçbir taraflık veya garantörlük sıfatını haiz olmadığını ve Apple Inc. şirketine ve/veya App Store platformuna herhangi bir talep yöneltemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 3. Pepapp tarafından sağlanan hizmetler ile ilgili olarak Kullanıcı’ya ve Üye’ye tanınan haklar ve hizmetler ticari amaçla kullanılamaz. Söz konusu haklar ve hizmetler sadece şahsi kullanım içindir. Kullanıcı ve Üye; bu hizmetlerin kullanımı ile, dolaylı veya doğrudan herhangi bir gelir veya benzeri menfaat elde edemez.
 4. Kullanıcı ve Üye; kullanacağı hizmetler ile ilgili kullanım haklarının kapsamına, İnternet Sitesi ve Uygulama üzerinden ulaşabilecektir. Pepapp, Kullanıcı’ya ve Üye’ye tanınan hakları herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar ve yapılan değişiklik yapıldığı anda yürürlüğe girer.
 5. Pepapp Üye’ye sağladığı hizmetlerde daha doğru bir sonuç elde edebilmek için boy, kilo, adet döngü süresi, ovülasyon süresi dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere birtakım fiziksel ve sağlık verilerini Üyeler’den talep edebilecektir. Bu bilgilerin doğruluğu Üye’nin sorumluluğunda olmakla beraber, oluşabilecek hatalı sonuçlar ve beraberinde karşılaşılabilecek olumsuzluklar da Üye’nin sorumluluğunda olacaktır.
 6. Kullanıcı ve Üye, Pepapp’in veya onun içerik, ortam veya platform tedarikçilerinin sitelerine, mal veya hizmetlerine, yazılım, veri veya datalarına herhangi bir şekilde zarar verecek, erişimi engelleyecek, aşırı yükleme yapacak veya hasar verecek şekilde işlemler, müdahaleler yapamaz, sağlanan hizmetleri bu şekilde ya da üçüncü kişilerin Pepapp hizmetlerinden faydalanmasına engel olacak şekilde kullanamaz.
 7. Solucan, virüs, casus yazılım, zararlı yazılım veya diğer her türlü zarar verici veya engelleyici kodu aktarmak dâhil, Pepapp’i, sunucularını veya Pepapp’e bağlı ağları engelleyemez veya kesintiye uğratamaz. Pepapp uygulamasının Kullanıcılar’ın ve Üyeler’in cihazlarında gösterilme ya da görüntülenme şeklini herhangi bir şekilde değiştiren veya engelleyen, içerikler ya da kodlar ekleyemez.
 8. Kullanıcı ve Üye bu maddeye aykırı davranışlar nedeniyle işbu Sözleşme’nin feshedilmesi halinde Pepapp’den hiçbir hak ve talepte bulunmayacağını, her ne ad altında olursa olsun herhangi bir hak talep edemeyeceğini peşinen kabul ve taahhüt eder.
 9. Pepapp’in Hak ve Yükümlülükleri
  1. Pepapp, hizmetlerinin zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulması, hizmet kullanımından elde edilen sonuçların doğru ve güvenilir olması, hizmet kalitesinin beklentilere cevap vermesi için gerekli özeni gösterecektir ancak bunları taahhüt etmemektedir.
  2. Pepapp, sunulan hizmetleri ve içeriklerini her zaman değiştirebilme, Üyeler’in sisteme yükledikleri bilgileri ve içerikleri, Üyeler de dâhil olmak üzere, üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını haizdir.
  3. Pepapp, Pepbox uygulamasını da içerisinde barındırmaktadır. Kullanıcılar ve Üyeler Pepbox’a abone olmak ve hizmetlerinden yararlanmak konusunda serbestlerdir. Pepbox aboneliğinden yararlanacak olan Kullanıcılar ve Üyeler bu konuda işbu Sözleşme’den ayrı olarak Pepbox Kullanıcı Sözleşmesi’ne tabi olacaklardır.
  4. Pepapp, bünyesinde sahip olduğu verileri Üyelik Aydınlatma Metni ve Uygulama Aydınlatma Metni başta olmak üzere, Uygulama ve Website üzerinden erişilebilecek süreç bazlı aydınlatma metinleri doğrultusunda ve yürürlükteki ilgili mevzuat uyarınca işlemekte ve aktarmaktadır. 
  5. Pepapp, Websitesi ve Uygulama kanalıyla Kullanıcılar’ını ve Üyeler’ini; Pepbox’a veya Pepapp tarafından hali hazırda sunulan ya da sunulacak olan diğer ürün ve hizmetlere reklam ve bağlantı (link) aracılığı ile yönlendirebilme hakkına sahiptir. 
  6. Pepapp, işlediği kişisel veriler dâhil olmak üzere, emredici mevzuat ya da alt düzenleyici işlemler sebebiyle, resmi makamlar tarafından usulünce talep halinde tüm verileri yetkili makamlara açıklamaya yetkilidir. İşbu açıklama tarafların arasındaki bilgi gizliliğinin veya kişisel verilerin korunmasının ihlali olarak değerlendirilemez.
  7. Üye’nin, birden fazla yeni üyelik hesabı açma vasıtası ile yeni üyelik başlangıcı hediyesi niteliğindeki Pepcoin miktarlarını birden fazla kez elde etmeye yönelik bir çabada bulunması halinde Pepapp, işbu Sözleşme’yi tek taraflı olarak sonlandırarak Üye’nin üyelik hesabını sonlandırmaya ve ilgili kötüye kullanımdan doğan Pepcoin miktarlarını geri almaya yetkilidir. İşbu Pepcoin miktarları ile Uygulama üzerinden herhangi bir ürün/hizmetten yararlanılmış olunması halinde Pepapp, ilgili ürün/hizmete ilişkin iade talebini ve temerrüt faizini talep etmeye yetkilidir.
  8. Kullanıcı’nın/Üye’nin kendisine sunulan hizmeti öngörülen yasal yolların kapsamı dışında kullanması ve/veya işbu Kullanıcı Sözleşmesi’ni ihlal etmesi halinde, Pepapp tek taraflı olarak Kullanıcı’nın kullanımını veya Üye’nin üyeliğini sonlandırmaya yetkilidir.
  9. Pepapp Kullanıcı/Üyeler’ine Uygulama ve Websitesi aracılığı ile reklamlar ve sair tanıtımlar sunabilir.
 10. Sorumsuzluk
  1. Pepapp’in sunduğu “Sağlık, yaşam ve beslenme konusunda bilgilendirme, yumurtlama ve adet dönemleri ile ilgili takvim oluşturma” hizmetinde kadın fizyolojisinin bir sonucu olarak adet ve yumurtlama dönemleri değişebilmekte, sarkabilmekte, erken gelebilmekte, ay atlayabilmektedir. Pepapp hizmetinin; bu gibi doğal durumlardan, Pepapp’i kullanan Üye’nin sağlığı ile alakalı bir gelişmeden ötürü ve/veya Üye’nin yanlış bilgi paylaşması kaynaklı hatalı sonuçlar vermesi hiçbir şekilde Pepapp’e mal edilemez, bundan dolayı Pepapp sorumlu tutulamaz veya Pepapp’in bu durumdan sorumlu olması beklenemez.
  2. Pepapp uygulaması ve takvimi insanlar için tasarlanmış olup hayvanlar için kullanıldığında beklenilen doğru sonuçları veremeyebilir, Üye Pepapp’i bu olasılıkları kabul ederek kullanır. Oluşacak hatalı sonuçlardan Pepapp sorumlu değildir.
  3. Pepapp Kişisel Asistan Hizmeti aracılığı ile takvimsel dönemlerde Üyeler’e bilgilendirmeler yapmaktadır. Bu bilgilendirmeler; beslenme, yemek tarifi, hamilelik planlaması yapan kadınlara hamilelik sürecine ilişkin bilgiler gibi konular dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli bilgilendirmelerden oluşmaktadır. Bu tavsiyeler kesinlikle tıbbi tavsiye niteliğinde değildir ve bu şekilde kabul edilemezler. Pepapp’in sunduğu hizmet ve önerilerin etkileri kişiden kişiye değişebileceği için Kullanıcı ve Üyeler’in bu konularda önceden mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Sayılan bu sebeplerden ötürü Pepapp tavsiyelerinin doğurduğu sonuçlardan sorumlu değildir.
  4. İnternet Sitesi’nde bulunan Pepzine blog sayfası içinde barındırdığı hobi, eğlence, gastronomi, sağlık, diyet konusundaki blog yazıları sitenin Kullanıcılar’ına ve Üyeler’ine sunulmakla birlikte, bu yazılar genellikle Pepapp tarafından sağlanmamaktadır. İçerik; büyük ölçüde farklı sosyal medya platformlarından paylaşılmakta veya Pepapp şirketi ile hiçbir bağları ve anlaşmaları bulunmayan yazarlar tarafından eklenmektedir. İnternet Kanunu’na göre blog yazılarını yazıp sağlayan yazarlar İçerik Sağlayıcı konumundadırlar. 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun (“İnternet Kanunu”) kapsamında Kanun’un 2.maddesinde bulunan tanımlara dayanarak Pepapp; Pepzine, Fitpep ve Pepyogi bakımından genellikle Yer Sağlayıcı olmakla beraber İçerik Sağlayıcısı sıfatını haiz olabilmektedir.  Bu kapsamda Pepapp; Yer Sağlayıcı ve İçerik Sağlayıcı olduğu farklı durumlarda İnternet Kanunu uyarınca yükümlülüklerini yerine getirecektir. Yer Sağlayıcı sıfatını haiz olduğu halde, uygunsuz içeriklere yönelik talepleri denetleyip yine talep üzerine içerikleri değerlendirecek olup; içerik sağlayıcı sıfatını haiz olduğu durumlarda ise içerikten sorumlu olacaktır.
  5. Pepapp, Uygulama üzerinden verdiği Pepdoc hizmetinde, Üyeler’in bireysel hasta hikayelerine dayanılarak verilen doktor görüşü tavsiye niteliğinde olup kesin tıbbi teşhis niteliğinde değildir. Bu hizmetten yararlanan Üyeler’in herhangi bir aksiyon almadan önce alanında uzman bir doktora danışmaları gerekmektedir. Pepapp ve görüşüne başvurulan doktor, bu alanda verilen görüş, yorum ve tavsiyelerle bağlı değildir. Sayılan bu sebeplerden ötürü Pepapp, tavsiyelerinin doğurduğu sonuçlardan sorumlu değildir.
  6. Pepapp, Uygulama üzerinden verdiği Astropep hizmetinde, Üyeler’e astrolojik yorumlar ve Üye olunurken Pepapp ile doğum tarihi, doğum saati bilgisi paylaşıldıysa bu kapsamda kişiye özel periyodik burç yorumları sunmaktadır. Bu yorumlar 677 sayılı Tekke ve Zaviyelerle Türbelerin Seddine ve Türbedarlıklar ile Bir Takım Unvanların Men ve İlgasına Dair Kanun kapsamında bir “gayıptan haber verme veya falcılık” hizmeti değildir. Pepapp, söz konusu yorumların doğurabileceği olumsuzluklardan sorumlu değildir.
  7. Pepapp, Uygulama üzerinden verdiği Pepart hizmetinde resim, müzik, heykel vb. sanat alanlarında güncellenerek paylaşılan bilgi notları ve önerileri içerir. Bu içeriklerin yönlendirici olması durumunda söz konusu tavsiyelerin öznel olması ve Üye’lerin üzerinde yaratacağı etkilerin sübjektif olması sebebiyle Üye’nin verdiği kararlardan ve doğacak sonuçlardan Pepapp sorumlu değildir.
  8. Pepapp, Uygulama üzerinden verdiği Fitpep hizmetinde fitness, spor vb. alanlarda bilgi içerikli görsel ve işitsel paylaşımlar ve tavsiyeler sunmaktadır. Burada gösterilenler tavsiye niteliğinde olup doğacak olumsuz sonuçlarda Pepapp sorumlu değildir. 
  9. Pepapp, Uygulama üzerinden verdiği Pepyogi hizmetinde üyelere yoga hakkında bilgi içerikli görsel ve işitsel paylaşımlar ve tavsiyeler sunmaktadır. Burada gösterilenler tavsiye niteliğinde olup doğacak olumsuz sonuçlarda Pepapp sorumlu değildir.
  10. Pepapp, Üye tarafından izlenecek tanıtım videoları vasıtası ile elde edilebilecek Pepcoin miktarları ve bu doğrultuda dijital ortamda ifa edilecek ürünler hususunda Üye’ye herhangi bir garanti vermemektedir. Üye ve/veya Pepapp bünyesindeki sunucu ve ağ elemanları üzerinde yaşanabilecek teknik aksaklıklar nedeniyle Üye’nin hesabına Pepcoin tanımlanması veya dijital ortamda ifa edilecek ürünlerin ifası üzerinde yaşanabilecek aksama ve gecikmelerden Pepapp hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacaktır.
  11. Pepstore üzerinden edinilebilecek fiziki teslimat gerektiren ürünlere ilişkin teklif verme ve görüntüleme hizmetlerine yalnızca Türkiye sınırları içerisinden erişilebilecektir.
  12. Fiziki ortamda ifa edilecek ürünlerde Üye, teslimat masraflarından sorumlu tutulmayacaktır.
  13. Pepapp, fiziki ortamda ifa edilecek ürünlerin teslimat süreleri veya kargo takip süreçleri hususunda herhangi bir garanti vermemekle birlikte, olası gecikmelerden de sorumlu tutulamayacaktır. Bu doğrultuda Pepapp, Üye tarafından iletilen dijital/fiziksel teslimat bilgilerinin doğruluk ve geçerliliğini araştırmakla yükümlü olmayıp, işbu bilgilerde yer alabilecek olası yanlışlıklar nedeniyle ortaya çıkabilecek zararlardan sorumlu tutulamayacaktır.
  14. Üye tarafından Pepcoin vasıtası ile alınmış ürünlerin fiziksel ortamda ifa edilecek olmaları halinde, ilgili ürünün gönderimi ürün tedarikçisi tarafından da ifa edilebilecek olup, bu süreçte yaşanabilecek olası gecikme ve eksikliklerden Pepapp sorumlu tutulamayacaktır.
  15. Pepapp; İnternet Sitesi ve Uygulama üzerinden verdiği hizmetin sunulması sırasında ortaya çıkabilecek teknik sebeplerin etkisi ile Üye hesaplarının, bu hesaplardaki herhangi bir unsurun, hazırlanan herhangi bir çalışma ve/veya verinin geçici veya kalıcı şekilde kaybolması yahut kullanılamaz duruma gelmesi halinde söz konusu durum ve sonuçtan sorumlu tutulamaz. 
  16. Yürürlükteki kanunlar uyarınca müsaade edildiği sürece, Pepapp, İnternet Sitesi’nin ve Uygulama’nın kullanımıyla ilgili olarak, herhangi bir üçüncü şahsın, Web Sitesi’nin ya da Kullanıcılar’ın, reklam verenlerin ve/veya sponsorların fiil, ihmal ve davranışlarıyla bağlı değildir.
  17. İşbu Sözleşme kapsamında Kullanıcı/Üye, Pepapp ve/veya başka bir üçüncü kişinin fikri veya başta kişisel verilerin gizliliği olmak üzere şahsi haklarına ya da sair haklarına veya malvarlığına tecavüz teşkil edecek şekilde, İnternet Sitesi dahilinde bulunan resimleri, metinleri, video kliplerini, dosyaları, veri tabanlarını ya da sair herhangi bir unsuru çoğaltmayacağını, dağıtmayacağını, kopyalamayacağını ve/veya işlemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
  18. Pepapp herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir, sistemde teknik bakım, onarımlar, güncellemeler olabilir veya uygulama tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Pepapp’in Kullanıcılar’ına, Üyeler’ine veya üçüncü kişilere karşı hiçbir sorumluluğu yoktur. 
  19. İşbu Sözleşme kapsamı dışında gerçekleşecek tüm kanuni değişiklerden kaynaklanan işlemler Pepapp’in sorumluluğu dışındadır ve aynen Sözleşme’ye yansıtılır.
 11. Temlik ve Nakil
  1. Pepapp, işbu Sözleşme kapsamında tanzim olunan veya İnternet Sitesi ve Uygulama içerikleri ile ilgili olarak sahibi olduğu her nevi hak veya yetkiyi yahut borçlarını veya yükümlülüklerini, kısmen veya tamamen; her zaman için, Kullanıcı’ya/Üye’ye bildirimde bulunmak kaydı ile üçüncü kişi veya kurumlara devir, temlik veya nakledebilir.
 12. Mücbir Sebepler
  1. Pepapp; doğal afet, terör olayları, darbe girişimleri, epidemi/pandemi niteliğini haiz yaygın salgın hastalık ile bu doğrultuda gerçekleşecek yoğun hükümet önlemleri ve/veya yoğun ulaşım kısıtlaması, savaş, askeri uygulamalar, yangın, deprem gibi doğal afetler, enerji, işgücü, ağ ve depolama sunucularının zarar görmesi, sisteme sızılması, hacklenmesi veya objektif imkânsızlık nedeniyle Pepapp’in kontrolü dışındaki olaylardan kaynaklanan sebeplerle sözleşmedeki sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirememesinden, geciktirmesinden sorumlu olmayacaktır.
 13. Sözleşmenin Bütünlüğü
  1. İşbu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünün veya Sözleşme’de yer alan herhangi bir ifadenin geçersizliği, yasaya aykırılığı ve uygulanamaması, Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin yürürlüğünü ve geçerliliğini etkilemeyecektir.
  2. İşbu Sözleşme, tüm ekleriyle bir bütünlük teşkil eder. Sözleşme’nin ekleri özel hüküm teşkil edip, çelişki halinde öncelikle geçerli olacaktır.
 14. Delil Sözleşmesi
  1. Taraflar, işbu Sözleşme’den doğabilecek her tür ihtilaflarda taraflara ait defter ve kayıtlarının, bilgisayar kayıtlarının, veri tabanında ve sunucularında tuttuğu elektronik ve sistem kayıtlarının, ticari iletilerin, anlık mesajlaşma uygulamaları yazışmalarının, e-postaların, sosyal medya yazışmalarının, bağlayıcı, muteber, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bunların kesin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 15. Fesih
  1. Taraflar işbu Sözleşme’yi diledikleri zaman sona erdirebileceklerdir. Kullanıcı/Üye’nin işbu Sözleşme’yi feshetmesi halinde, Pepapp hizmetlerinin kullanımını derhal durdurması gerekmektedir.
  2. Kullanıcı ve Üye, Pepapp tarafından sağlanan hizmetleri kullanmak amacıyla işbu Kullanıcı Sözleşmesi’ni onaylayarak, Sözleşme’yi okuduğunu, içeriği anladığını ve hükümlerini kabul ettiğini kabul ve beyan etmiş bulunur.