Prezervatif Kullanmanın 10 Faydası

Öncelikle prezervatif nedir, biraz ondan bahsedelim. Prezervatif; çoğunlukla erkeklerin kullandığı, cinsel ilişki sırasında erkeğin spermlerinin kadının yumurtalıklarına ulaşmasını engelleyen esnek, ince ve koruyucu bir kılıftır. İstenmeyen gebelikten koruması birincil faydası ise, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan koruması da ikincil faydasıdır. Yani prezervatif deyince akla önce bu iki koruma gelir. Üreyen canlılar olduğumuz için bunu kontrol altına almak, bakabileceğimizden fazla çocuk yapmamak, çocuk istemiyorsak korunmak ve sağlığımızı riske atmamak için bazı önlemler almamız şart. İşte bu sebeple hem kullanım kolaylığı hem de pratik olması sayesinde en çok tercih edilen doğum kontrol yöntemlerinin başında geliyor prezervatif. Ülkemizde de 90’lı yılların başından beri biliniyor ve yine o yıllardan beri prezervatife daha kolay erişiliyor. Ama bu konudaki en önemli nokta, prezervatifin doğru bir şekilde kullanılması. Bu da prezervatifin doğru anlatılmasından ve anlaşılmasından geçiyor tabii ki. Aşağıda senin için prezervatif kullanmanın 10 faydasını sıraladım. Çünkü ne kadar bilinçlenirsek kendimize o kadar dikkat ederiz, değil mi tatlım? Haydi o zaman başlayalım!

1- Doğru kullanıldığı takdirde etkin bir doğum kontrol yöntemidir. Doğru kullanmak ne demek: Boyut olarak doğru ürünü seçmek, yırtmadan açmak, yırtmadan yerleştirmek, doğru yüzeyi giydirmek, çift prezervatif takmamak, geç takmamak, erken de takmamak, bir ürünü sadece ve sadece bir defa kullanmak. Vee son kullanma tarihi geçmiş bir ürünü kullanmamak.

2- Cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı korur. Prezervatifler herhangi bir noktaları yırtılmadıkça seni ve partnerini istenmeyen sonuçlardan korumak için tasarlanmıştır. Olayları budur.

3- Aile planlamasında, genç insanların bilinçlenmesinde, toplumun sağlığında önemli bir yere sahiptir. Çünkü rahat ulaşılabilir ve kolay kullanılabilir bir üründür. Yani hem güvenli hem de bilinçli bir cinsel ilişki için birebirdir.

4- Diğer doğum kontrol yöntemlerine göre daha ekonomik ve kolay ulaşılabilir ürünlerdir. Bir prezervatifi marketten alabilmek sence de harika değil mi? Daha harikası bazı tuvaletlerde de bulunabilmesi.

5- Kullanması bildiğin kolaydır. Tabii mutlaka doğru kullanılması gerekir. Onu da birinci maddede anlattım. Ürünlerin üzerinde de kullanma talimatı var zaten.

6- Prezervatif kullanmak temizdir. Cinsel ilişkiden sonra, dibinden tutularak çıkarılır ve çöpe atmadan önce düğüm yapılır. Böylece hem ortalık batmaz hem de bakteri üretme ihtimalinin önüne geçilir. (Bu arada prezervatif asla tuvalete atılmaz!)

7- Prezervatifi erkek kullanır evet ama kadın için de etkin bir korumadır. Ve aynı zamanda kadına zevk verebilir. Burada önemli olan partnerinin de bu konuda en az senin kadar dikkatli olması. Eğer korunmayı kabul etmiyorsa ona bu yazıyı göster. 🙂

8- “Prezervatif kullanırken hissedemiyorum yea!” devri de geride kaldı. Artık öyle prezervatif çeşitleri üretildi ki adeta ten tadında, adeta sıfır noktasında, adeta yok gibi.

9- Ekstra kaygan özellikleri sayesinde tahrişi önlerler, dermatolojik olarak test edildikleri için de ciltle dostturlar. Özellikle günümüzde bu konuda epey yol katedilmiştir. Bakınız teknolojiyi doğru kullanmak.

10- Çeşitleriyle hazzı arttırabilirler, geciktiricileriyle keyfi uzatabilirler, kokularıyla Bahamalar’da takılıyor hissi verebilirler, tırtıklarıyla ve kabartmalarıyla tahrik edebilirler, orgazmik jelleriyle mutlu edebilirler.

SANA BİR SIR VEREYİM Mİ?

Bu son ve en önemli maddedeki zevk alma meselesi O.K tarafından öyle ince düşünüldü ve kadınlar mutlu olsun diye öyle çalışmalar yapıldı ki, ortaya Nirvana çıktı. Afrodizyak etkili orgazmax jelli ve ultra kabartmalı Nirvana’yı henüz keşfetmediysen daha o kadar da mutlu olmamışsın demektir. 😉

Yine seni mutlu edecek bir şeyle karşındayım. Çünkü en iyi arkadaşlar bunun için var. Gerisi artık sende.

Nirvanaya ulaşmak için hemen buraya tıkla, mutluluğun sırrını keşfet!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir