Sıkıldıkça Tıklayabileceğin 10 İlginç İnternet Sitesi

İnterneti çoğunlukla sosyal medya için kullandığımız bir gerçek. İnternetin bilgiye erişmek için sınırsız (bazen de yanıltıcı) bir kaynak olduğu da bir gerçek. Ama işte biz sıkıldığımızda bir şeyler izleyeceğimiz, okuyacağımız, oynayacağımız bir platform olarak kullanıyoruz interneti genellikle. Mesela metrobüste, kantinde ya da randevu saatinin gelmesini beklerken. Böylece zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz, biraz da zamanı fütursuzca öldürüyoruz. Özellikle bazı siteler var ki adeta zamanı boşa harcamanın “www” hali. Bazıları da var ki iyi gelebiliyor. Arada son derece yararlı olanları da var tabii. Eğer sıkıldıysan ve ilginç internet siteleri arıyorsan senin için bazılarını bir araya topladım. Bunların özellikleri pek bilinmemeleri ve keyifli olmaları. Haydi tık tık!

1- Bu siteden lego filmleri izleyebilir, kendini yeniden çocuk gibi hissedebilirsin: https://www.lego.com/en-us/kids/videos Legolarla oynamayı kim sevmez ki! (Çıplak ayakla üstlerine basmadıkça tabii.)

2- Bu siteye tıklayarak tam 2 dakika boyunca hiçbir şey yapmayacaksın: http://www.donothingfor2minutes.com/ O kadar da eğlenceli değil mi? Ama biliyor musun, bir şey yapmadan durmak bazen o kadar zor ki…

3- Bu site sana moduna göre film öneriyor: https://agoodmovietowatch.com/ Ay aynı benim gibi. 🙂

4- Bu siteden gelecekteki kendine mektup yollayabiliyorsun: https://www.futureme.org/ Tek yapman gereken mektubu yazmak ve zamanı ayarlamak, birkaç yıl sonra da kendinden e-posta almak. Gönderen: Ben!

5- Çabuk çabuk bir şeyler çizip, biraz stres atmak için adres bu: https://quickdraw.withgoogle.com/ Google Doodle’ı seviyorsan, bu siteyi de seveceksin.

6- Her gün yeni bir astronomik fotoğraf: https://apod.nasa.gov/apod/astropix.html Mavi gezegenimize bir de uzaydan bakalım.

7- Birlikte takılan ünlülerin fotoğraflarını yayınlayan bir site: http://awesomepeoplehangingouttogether.tumblr.com/

Bu da restoran masalarında tek başına oturan insanların fotoğraflarını yayınlayan bir site: http://table-for-1.tumblr.com/

Burada da birbirinden tuhaf aile fotoğrafları var: https://awkwardfamilyphotos.com/

8- Eğer öğle yemeğinde ne yiyeceğine karar veremiyorsan seçenekleri buraya yaz: http://www.twofoods.com/ Senin için yiyecekleri karşılaştıracak ve sağlıklı olma durumlarını kıyaslayacak.

9- Güncel ve keyifli tasarım, teknoloji ve kültür-sanat haberleri için buraya: http://2leep.com/

10- Güncel ve keyifli tasarım, teknoloji ve kültür-sanat haberlerinin biraz daha tuhafları için de buraya: https://www.oddee.com/

Ve buraya: http://www.likecool.com/

 

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir