Vegan Tipi Beslenme ve Regl Dönemi

Vegan besleniyorsun, kilo kaybetmek istemiyorsun ama özellikle regl dönemlerinde iştahın mı kapanıyor? Ya da karbonhidrat kaynaklarını hep zararlı kaynaklardan mı alıyorsun? Şimdi sana Pepzine hem enerjinin her daim olmasını sağlayacak yeni vegan karbonhidrat kaynakları verecek hem de çeşitlerini sunacak! Dengeli beslenmenin sırrı bundan geçer, yeteri kadar makro alıp, gerekirse hesaplamanız gerekir. Kronik yorgunluk, baş ağrısı gibi şikayetleri başka sebeplere bağlamadan temel beslenme şeklinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim çünkü bütün bunların ana sebebi yanlış beslenme olabilir.

Sana enerji verecek 4 yaygın vegan protein kaynakları;

SEİTAN: Seitan, buğday glüten ve sudan yapılan popüler bir vegan protein kaynağıdır. Protein içeriği yüksektir ve selenyum ve demir gibi iyi bir mineral kaynağıdır.

TOFU: Tofu, protein ve birçok sağlıklı besin bakımından yüksektir. Tofu yemek, kalp hastalığı, diyabet ve hatta bazı kanserler gibi çeşitli sağlık koşullarına karşı koruma sağlayabilir.

MERCİMEK: Mercimek, doğal bir folat ve manganez kaynağıdır. Kanıtlar, kalp sağlığını koruduğunu gösteriyor.

SOYA: Soya proteini yemek kalp sağlığı için olumlu olabilir. Kolesterolü düşürmeye yönelik bazı diyet yaklaşımları soya proteini tüketimini arttırır, çünkü araştırmalar soya bazlı yiyeceklerin, doymuş yağda düşük dengeli bir diyetin bir parçası olarak kolesterol yönetimine yardımcı olabileceğini göstermektedir.

 

 

Melisa Darmar

@femmelle.tr

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir