Yaz Aşkı Kuralları

Bahar aylarında gevşeyen gönül yayları, yazın gelmesiyle birlikte yerinde duramayıp kopuverir. Yaz demek; güneş, kum, deniz, özgürlük, rahatlık demektir çünkü. İnsanın içi ister istemez kıpır kıpır olur. Esmemesi bile içinizdeki ateşi söndüremez. Bu yüzden ilişki literatüründe “yaz aşkı” diye bir kavram vardır. Yazları gidilen mekanlarda, kamplarda, tatillerde biriyle tanışılır ve hazır kafaları sıfırlamışken her şey akışına bırakılır. Sonra bir de bakmışsınız ki el ele tutuşmuş kumsala, diskoya gidiyorsunuz. Aynı dondurmaya kaşık batırıyorsunuz. Yine de o aklı o havadan biraz indirmek lazım. Çünkü yaz aşkı denilen şey çoğunlukla mevsimliktir. Nasıl ki sonbaharda artık karpuz bulamıyorsak, yaz bitince de yaz aşkından eser kalmayabilir. Bu yüzden bu havalı, enerjik ve keyifli ilişkiyi yaşarken bunlara dikkat etmekte fayda var:

1- Tamam bir süredir yalnızsın, herkes sevgilisiyle tatile çıktı ama kendini hemen kaptırma. Karşındakinin niyeti saf aşk olmayabilir. Hem güneşlenirken birine ihtiyacın yok ki. Kitabın en yakın 2. arkadaşın. (1.si benim çünkü. :))

2- Ay çok sıcak deyip evde oturma. Tak takıştır, sür sürüştür kafeye, sahile, kulübe, festivale git. Dans et, sohbet et. Böylece hoşlandığın kişiyle karşılaşma şansın artacak. Ve ortak zevkleriniz olduğu için ilişki yaşama şansın da artacak.

3- Yazlığın, mekanın, partinin en popüler ve kalp kıran tiplerinden uzak dur. Bu insanlar her aşkı yaz aşkı gibi yaşar çünkü.

4- Aşkı fazla abartma. Aşk biraz tutku, biraz istek, biraz heves, biraz da parlayıp sönen ateştir. Zaten yaz aşkı denilen şey de flörtün bir türüdür aslında.

5- Buraya kankalarımla geldim deyip grup halinde takılan, senin yanında başkasına bakan, turistlere salça olan kişiyle yaz aşkı yaşamadan önce bir daha düşün.

6- Adı üstünde yaz aşkı. Yani evlenmek gibi bir planınız yok. Yani kendinle ilgili detaylı bilgi vermene, bir sonraki sene için planlar yapmana da gerek yok.

7- Tanıştın ama o kadar da hoşlanmadın. Fakat o, nereye gidersen peşine takılıyor. Bir rahat bırakmıyor. O zaman acilen konuş ve uzaklaşmasını söyle. Kimseyi çekmek zorunda değilsin.

8- Tam aradığın gibi birini buldun. Sohbetiniz ve birlikte geçirdiğiniz vakit çok güzel, zevkleriniz de uyuyor. O zaman ona şans tanıyabilirsin. Biraz da akışına bırakmak lazım. Malum yaz mevsimindeyiz, kasarsan terlersin.

9- Yaz aşkı dürüstlük gerektirir. Her şeyi anlatmak zorunda değilsin ama anlattığın şeyler de doğru olsun. Mesela evli biriyle ilişki yaşamak ister misin? Beyaz yalanlar sinek gibidir, küçüktür ama mide bulandırır.

10- Yaz aşkının en önemli kuralını sona sakladım. Aranızda nolursa olsun, her daim korun!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments