10 Adımda Daha Güzel Göğüsler

Göğüslerimiz vücudumuzun vazgeçilmez bir parçası. Pek çok kadın içinse oldukça önemli. (Estetik operasyonlara başvuracak kadar.) Kadınlığın simgesi olmasının yanı sıra, dikkat çekici olması ve tüm vücut sağlığımızın bir parçası olması da onları bu kadar önemli kılıyor. Ve tüm vücudumuz gibi onlar da zamanla deforme olabiliyor. Yaşlanma süreci, hormonlar, ani kilo vermek ya da almak ve hatta emzirmek göğüslerde sarkma ya da çatlaklara neden olabiliyor. Bu da göğüs güzelliğini olumsuz etkiliyor. Daha diri, daha pürüzsüz ve daha güzel göğüslere sahip olmak aslında bir dizi alışkanlıktan sonra kendiliğinden gelişebilir. Bunun için en önemli madde duruşun düzgün ve dik olması ve bölgesel egzersiz yapmak. Tabii bir de doğru beslenmek. Mesela östrojen hormonunun doğru çalışması için bol bol meyve ve sebze yemek. Ve bol bol da su içmek. Bakalım başka neler yapılabilirmiş:

1- Duş bitiminde soğuk suyla göğüslere masaj yapmak oldukça etkilidir. Kan dolaşımını hızlandırır ve göğüslerin sarkmasını önler. Özel olarak buzla da masaj yapabilirsin. Bunun için günde 2 kere küp buzu göğüslerinin üzerinde, 1-2 dakika boyunca gezdir.

2- Gece yatmadan önce de göğüslerine masaj yapmayı ihmal etme. Bunun için vücut losyonu ya da masaj yağı kullanabilirsin. Çırpılmış yumurta beyazı da etkili bir masaj maskesi olabilir. Ama mutlaka bol suyla durula.

3- Göğüslerinin daha canlı olması için mutlaka vücuduna uygun bir sutyen seçmelisin. Göğüslerinin şiştiği dönemlerde seçimini bu yeni duruma göre yapmalısın. Bu konuda şu makaleden yardım alabilirsin: https://letspepapp.com/1/9404/10-adimda-dogru-sutyen-secimi

4- Vücudunu, yüzünü düzenli olarak nemlendirdiğin gibi göğüslerini de nemlendirmelisin. Özellikle güneşe çıkacağın zamanlarda o bölgeye güneş kremi sürmeyi ihmal etme.

5- Bazen -kıyafetini giydikten sonra- birkaç makyaj hilesine başvurarak da güzel göğüsler elde edebilirsin. Bunun için highlighter’lardan yardım alabileceğin gibi, kremle karıştırılmış sim de kullanabilirsin.

6- Her duşta, lif yardımıyla göğüslerine peeling yapabilirsin. Bu işlem göğüslerin daha pürüzsüz olmasını sağlayacağı gibi, kırışıklıklara ve lekelere de iyi gelir.

7- Vücudunun ve dolayısıyla göğüslerinin hava alması için arada mutlaka çıplak uyu. Bu sırada oda iyi havalandırılmış olsun ve çarşafların da yeni yıkanmış olsun.

8- Göğüslerinin güzel görünmesini istiyorsan kıyafetlerini de ona göre seçmelisin. Mesela göğüsleri bastıran kıyafetler onları kötü gösterebilir. V yaka göğüsleri küçük, derin dekolte de büyük gösterir. Koyu renk kıyafetler göğüsleri gizler, uzun kolyeler ise dikkati göğüslere çeker.

9- Spor salonunda her zaman spor sutyeni kullan. Böylece yaptığın hareketler sonrası göğüslerinin formu bozulmaz. Ayrıca sutyen teri çeker, hem hasta olmazsın hem de enfeksiyon kapmazsın. Rahat ve hareketlerini kısıtlamayan bir sutyen olmasına dikkat et ama.

10- Her ay mutlaka elle meme kanseri kontrolü yap. Bu uygulamayı ayna karşısında, çıplak göğüslerle yapabilirsin. Göğüslerinde acı, yumru, kızarıklık, çukur veya akıntı var mı diye bir bak. Düzenli doktor kontrolünü de erteleme. Meme kanserinde erken tanı hayat kurtarır tatlım, unutma!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir