Ojem Hemen Çıkmasın İstiyorum

Oje hepimizin hayatında farklı bir yere sahip. Kimimiz için her gün yenilenmesi ve günün enerjisine uygun bir renkte sürülmesi şarttır. Kimimiz özel bir etkinlik için hazırlandığında, kıyafetinin tamamlayıcısı olarak görür ojeyi. Kimimiz French maniküre ya da nail art’a zaman ayırarak, tırnaklarına sanat eseri muamelesi yapar. Kimimiz de oje sevmez, doğallık sever. Ya da ojeyi sever ama işleri yüzünden ya da çocuklarla ilgilenmek zorunda olduğu için uğraşamaz. Oje sevenlerin en büyük ortak derdi ise kısa süre dayanan, hemen bozulan, bir iki el yıkamadan sonra uçlarından çıkmaya başlayan ojelerdir. Ve bu bakımsız görüntü kimsenin hoşuna gitmez. Biz de ellerimizi seven, görünümümüze özen gösteren kadınlar olarak; ojemizi daha kalıcı yapmanın yollarını sizinle paylaşalım istedik. Hem böylece ojeye zaman ve enerji ayıramayan kadınlara da pratik önerilerle gelmiş oluruz dedik. Çünkü bakımlı olmak bir Pepapp kadını takıntısıdır.

Hadi bakalım, pamuk eller ojeye!

ojem-hemen-cikmasin-istiyorum_1

Ojenin kalıcı olması için…

1- Oje sürmeden önce tırnaklarınıza bir kat şeffaf oje sürün. Böylece hem ojeniz daha kalıcı olur hem de çıkarırken zorlanmazsınız. Bu yöntem, üstüne sürdüğünüz koyu renkli ojenin tırnağınıza ve tırnak etinize bulaşmasını da önler. Şeffaf ojeniz yoksa elma sirkesi de aynı işlevi görür.

2- Eğer ojeyi 2 kat kullanıyorsanız, ilk katı sürdükten sonra mutlaka kurumasını bekleyin. Eğer kurumadan sürerseniz çabuk bozulabilir. İki kat ojenin tırnakta daha kalıcı olduğunu da unutmayın.

3- Ojenizi sürdükten ve ojeniz tam olarak kuruduktan sonra üstüne bir kat şeffaf oje sürün. Bu işlem ojenizin dayanıklılığını artırır. Çünkü ojeler ilk önce uçlarından soyulmaya başlar. İsterseniz şeffaf oje koruyucusu da kullanabilirsiniz. Daha etkili olur.

ojem-hemen-cikmasin-istiyorum_2

4- Ojenizi sürmeden önce çalkalayın ve avucunuzun içinde bekletin. Böylece ojenin rengi oturur ve sıcak olacağı için daha canlı ve parlak görünür. Ayrıca bu sayede ojeniz daha akışkan olur ve kolay sürülür.

5- Parlak ve simli ojeler daha kalıcıdır. Hem çıksa bile fazla fark edilmez. Özellikle yazları bu tarz ojeleri tercih edin.

ojem-hemen-cikmasin-istiyorum_3

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir