Hem Çok Seksi, Hem Çok Faydalı: ÇIPLAK UYUMAK!

Bunu biz değil, bilim adamları söylüyor, bilim adamları!

Mesela Amerika’da her 10 kişiden 1’i çıplak uyuyormuş. Ama bu sayı daha da artacak gibi görünüyor, çünkü bilimin tavsiyesi önemli. Gerçi yaşadığımız coğrafyada “Ama gece deprem olursa dışarı çıkmak gerekir. Konu komşunun karşısına çıplak çıkmak istemem açıkçası.” gibi kaygılar var ama ben yine de anlatacağım. Sonuçta deprem değil, bina öldürür.

shutterstock_4664603421. Özgürlük hissi verir, daha iyi uyursun.
Özgürlüğü tam olarak ne zaman hissettik bilmiyorum ama madem toplumun küflenmiş tabuları bizim özümüze, özgürlüğümüze dönmemizi engelliyor, o zaman biz de kendi çarelerimizi üretiriz! Seni sıkan, kısıtlayan bir şey yoktur. Eve gelir gelmez sütyeni çıkarıp atanlar beni anladı.

2. Özgüveni tazeler, vücudunla barışmanı sağlar.
Kıyafetlerin olmadığı için gece boyunca vücudun daha fazla nefes alacak. O nefes aldıkça sen kendini iyi hissedeceksin. Kendine yakınlaşacaksın.

shutterstock_531080746

Sonuçta geçici olarak taşıdığın bu bedene saygını, onunla barışık yaşayarak ve ona bakarak sağlayacaksın.

3. Sadece yazın değil, kışın da çıplak yatacaksın!
Ama ben üstümü çok açıyorum, çok deli yatıyorum diyecekler olacaktır. Çıplak yattığında üzerini açmazsın. Gece üstünü açma problemini ortadan kaldırır. Bu şekilde yatarsan sabah bir yerlerin tutulmaz ve çok dinç kalkarsın.

Denemekten zarar gelmez. Dene.

4. Yaşlanma yavaşlar!
Şaka değil, yaşlanmayı yavaşlatıyor. Nasıl oluyor peki?
Şöyle: Vücudumuzdaki yaşlanmayı geciktiren sistem ve büyüme hormonları gece boyunca çalışıyor. Fakat bunların gerektiği gibi çalışabilmesi için sıcaklığın artmaması gerekir. Çıplak uyumak, vücut sıcaklığını, yaşlanmayı yavaşlatacak seviyede tutmanı sağlar.

shutterstock_508307986

5. Kilo vermene bile yardımcı olur! 

Şoklardasın değil mi? Ama doğru.
Tamam, doğrudan kilo verdirtmiyor ama dolaylı olarak kilo vermekte etkisi oldukça büyük.Çünkü daha rahat uyuyacaksın ve vücudun bu yüzden daha az kortizol üretecek. Kortizol azaldıkça kilo vermen kolaylaşacak.

6. Cinsel istek artıyor!
E, tabii ki haliyle artıyor.
Yani çıplak uyumak demek, daha çok temas demek. Daha çok temas demek, daha çok oksitosin demek. Bu da daha çok seks demek

shutterstock_433233625

Daha çok seks için yüzlerce lira verip aldığın o dantelli sütyene de gerek kalmıyor böylece. 🙂

Bu akşam soyunup yatıyoruz!
Hayır, itiraz istemiyorum.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir