Özgüven Sahibi Kadınların 8 Ortak Özelliği

Özgüvenli olmak kişilikle, cesaretle, kendin olmakla ilgili bir şey. Moda olanı tercih etmek ya da toplumdaki etiketlere uyum sağlamakla ilgili değil. Kendine güvenen kadınlar öncelikle kendileriyle ilgili kararları kendileri vermeyi seven kadınlar. Bu onların yaşam biçimi. Ne de olsa hepimizin yaşam tarzı farklı, kendimize özgü. Saçlarımızdan giyimimize, zevklerimizden tercihlerimize dek bu tarzın izlerini taşıyor ve o izleri hayata aktarıyoruz. Yani zaten yansıttığımız her şey bizi oluşturuyor. Nasıl göründüğümüz, kendimizi ifade etme şeklimiz aslında. Özellikle de konu saçlarımız olunca. Saçlarımızı sevmemiz ve saçımın ruhumuzu yansıttığını düşünmemiz yaşam enerjimizden özgüvenimize dek pek çok konuda belirleyici olabiliyor. Bu konuda kalıplaşmış güzellik anlayışları, eleştirel yorumlar, önyargılar bizi durdurmamalı. Çünkü bizi doğrudan etkileyen saçlarımızla ilgili tüm kararlar bize ait. Çevredekilere kötü ya da çılgın gelebilecek şeyleri biz beğeniyor ve bu konuda kendimizi iyi hissediyorsak gerisi önemli değil. Önemli olan o şeylerle kendimiz olabilmemiz. Çünkü böylece kendimize güven de kendiliğinden geliyor. Ve ortaya bize has tarzımız çıkıyor. İşte bu yüzden, senin de ilham alman için, özgüven sahibi kadınların ortak özelliklerini şuraya bırakıyorum:

1- İdeal güzellik kalıplarına, çevre baskısına takılmazlar. Tamam, sosyal medya paylaşımlarını, moda trendlerini birer kaynak gibi görebilirler ama sadece bu kadar. Özgünlük onların karakteridir.

2- Yeri geldi mi cesur stiller denemekten çekinmezler. Çünkü içinde bir parça çılgınlık olmayan hayat neticede sıkıcı bir hayattır. Mesela özgüvenli bir kadın isterse saçlarını rengarenk boyatabilir.

3- Kendilerini iyi tanıdıkları için kendileri olmaktan çekinmezler. Zamansız ve içlerindeki kadını ortaya koyan tarzları ile iyi hissederler. Önemli olan da budur zaten.

4- Yeni şeyler denemekten geri durmazlar. Bu hayata bir kez geldiklerini ve bu hayatın kendilerini gösterecekleri bir oyun alanı olduğunu iyi bilirler.

5- Saç stilleri konusunda başkalarının ne diyeceğini pek de önemsemezler. Çünkü bilirler ki kendilerini nasıl hissediyorlarsa öyle güzeldirler.

6- Kendilerine güvendikleri için tarzlarını iyi taşırlar. Yani aslında saçlarının, kıyafetlerinin nasıl olduğundan çok kendilerinin onu nasıl taşıdığı önemlidir. Bunu iyi bilirler.

7- Kusursuz güzellik anlayışının bir mit olduğunun farkındadırlar. Onlara göre güzellik tanımsızdır, stil ise kişinin kim olduğuyla ilgilidir. Bu yüzden kendileri olmak onlara iyi gelir.

8- Özgüven sahibi bir kadın öncelikle kendini önemseyen, sağlığına dikkat eden bir kadındır. Sağlıklı cilt, bakımlı saçlar, güçlü bir vücut onlara ve stillerine dair çok şey söyler.

Sen de ezberlerin ötesinde ol, cesur ol, kendin ol. Kendine hep güven. Saçların konusunda da özgür ol ve etiketleri yok say. Çünkü önemli olan senin ne istediğin, saçlarınla kendini nasıl hissettiğin. Senin saç stilin senin kimliğin. Saçların seni yansıtırken aynı zamanda sağlıklı ve bakımlı olsun yeter. İyi ki Dove bu konuda değişim isteyen ama toplumsal baskılar ve etiketler yüzünden buna cesaret edemeyen tüm kadınların sonuna kadar yanında. Saçlarına gereken özeni göstermen için şampuanları ve saç bakım kremleri ile sana çözümler sunuyor. Çünkü saçlarınla gücünü ortaya koyman, saçını içinden geldiği gibi yapmakta özgür olman konusunda seni destekliyor. Bu sayede saçlarını, seni en iyi şekilde yansıtan görünüme taşıyabilir ve ezberlerin ötesindeki saçlarının tadını dilediğince çıkarabilirsin. Dove ile #ezberlerinötesinde!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir