Yeni Nesil İlişki Terimleri

Fuckbuddy: Birine karşı duygusal şeyler beslemeden, onunla düzenli olarak cinsel ilişkiye girmek. Birbirinin hayatına karışmak, hesap sormak, trip atmak yok.

Lovebuddy: İki sevgilinin yaptığı her şeyi yapalım ama sevgili olmayalım durumu. Adının koyulmadığı ilişki türü yani. Fuckbuddy’nin duygusal versiyonu.

Ghosting: Birlikte olunan, görüşülen hatta kaynaşılan kişinin aniden ortadan kaybolması. Bunu yapan kişi sizden ayrılmaz, aniden iletişimi keser. Bu şekilde ayrıldığını düşünür.

Zombieing: Zamanında ortadan kaybolan kişinin aniden hayatınıza girmeye çalışması. Ve bunun için de tekrar iletişime geçmeye çalışması. Mesela alenen mesaj atarak.

Friends with benefits: Çok kısaca, iyi bir arkadaşınla seks yapmak. Arkadaşlığınız devam ediyor ama arada sevişiyorsunuz da.

Sexting: Sanal ilişki de diyebiliriz. Birbirine “send nudes” mesajıyla, çıplak fotoğraflar yollamak şeklinde gelişir.

Love bombing: Daha ilk buluşmada deliler gibi aşık olmak, sürekli sevdiğini söylemek ve gelecek hayalleri kurmak. Gamofobi ise evlenme korkusudur.

One night stand: Tek gecelik ilişki. Fuckbuddy’den farkı, bu cinsel ilişkinin sadece bir geceyle sınırlı olması.

Poliamori: Aynı anda birden çok kişiyle sevgili olmak. İşin ilginç yanı, onların da bunu biliyor olması.

Sapyoseksüel: Zekadan tahrik olmak ve birlikte olunan kişinin entelektüel tarafına aşık olmak. Beyinlerin birlikteliği.

Hiperseksüel: Cinsel yönü çok kuvvetli, çok şehvetli ve istekli olmak. Olur olmaz yerlerde aniden beliren seks isteği şeklinde ortaya çıkabilir.

Phubbing: Birlikte olunan kişinin, telefonuna aşık olması. Karşı tarafla ilgilenmek yerine sürekli telefonuna bakar, telefonuyla oynar.

Breadcrumbing: İlgi gösteren, jestler yapan birinin konu ilişkiye gelince sessiz kalması. Yani size boş yere umut vermesi.

Haunting: Size geri dönmek isteyen birinin bunu gizemli hareketlerle yapması. Bir fotoğrafı beğenmek ya da yakın bir arkadaşınıza yorum yapmak gibi.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir