10 Adımda Canlı ve Işıltılı Bir Sonbahar Makyajı

Sonbaharda canlı ve ışıltılı görünmek tam bir challenge’tır. Tıpkı doğanın kuruyup, kışa hazırlanması gibi biz de kururuz. Saçımız, cildimiz, tırnaklarımız canlılığını yitirir. Ekstra neme ve bakıma ihtiyacımız olan bir mevsimdir sonbahar.  Duman, kalorifer, güneşsizlik, az su tüketimi… buna sebeptir. Yine de her mevsim bakım bizim kırmızı çizgimiz. Bu yüzden havalar nasıl olursa olsun cildimizi ufak dokunuşlarla canlandırabilir ve kendimizi iyi hissedebiliriz. Ve en büyük ışıltının gülümsememiz olduğunu da biliriz. 10 adımda doğal bir sonbahar makyajı yapalım, keyiften gülümseyelim ve içten parlayalım!

1- Canlı ve ışıltılı görünmenin birinci kuralı sağlıklı beslenmek. Bol bol C ve E vitamini almak ve su içmek çok önemli. Böylece hem cildimiz neme kavuşur hem de hastalıklara karşı bağışıklığımız olur.

2- Neyse ki son dönemlerde en iddialı makyaj trendi doğal görünmek. Bu yüzden neredeyse yokmuş gibi makyaj yapmak işimizi kolaylaştıracak.

3- Makyajdan önce nemlendirici sürmen şart. Eğer dışarı çıkacaksan bu nemlendirici güneş koruyucu da içermeli.

4- Sonbaharın rengi pastel tonlarıdır. Bu yüzden kapatıcının da olabildiğince doğal ve açık tonlarda olması gerekir. Su bazlı olması ise cilde nefes aldırması bakımından elzem.

5- Bir başka sonbahar rengi de toprak renkleridir. Ruj seçiminde kahverenginin ve turuncunun tonlarını tercih edebilirsin. Sadece ışıltılı bir nemlendirici de uygun bir seçim.

6- Gözler seninle ilgili çok şey söyler. Mevsim sonbahar da olsa gözlerin biraz ön planda olmasında sakınca yok. Dore simli bir far ya da şeftali tonlarında bir far, sen hangisini tercih edersen.

7- Sonbaharda en önemli rol rimelin. Hülyalı gözler, dikkat çekici bir canlılık için koyu siyah ve kirpikleri uzatan bir rimel tercih et.

8- Allık yanaklarını daha canlı gösterir, orası kesin. Fakat allık sürerken aşırıya kaçmamak da gerekir. Sadece elmacık kemiklerinin üstüne ve açık pembe.

9- Işıltı konusunda highlighter’lardan da yardım alabilirsin. Fazla değil ama. Burnun altına, elmacık kemiklerine, alt dudağın ortasına ve göz pınarlarına.

10- Bir sonbahar makyajında gözeneklerin açık olması çok önemli. Bu yüzden bazen sadece bir göz altı kapatıcısı bile işini görebilir, unutma.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir