10 Adımda Doğru Sütyen Seçimi

Sütyen, yeri geldi mi çok seksi yeri geldi mi çok rahatsızlık verici olabiliyor. Özellikle de PMS ve regl dönemlerinde göğüsler şiştiğinde. Bu yüzden sütyen seçimini göğüs ölçülerimize ve içinde bulunduğumuz döneme uygun yapmak gerekiyor. Tabii bir de planlarımıza. Mesela özel bir gece için duruma uygun bir sütyen seçilebilir. Şöyle kırmızı ve dantelli mesela. Ya da daha cesur bir şeyler… Bir de sütyen seçimi kıyafetin duruşunu oldukça etkileyebiliyor. Ve dolayısıyla göğüslerin görünümünü de bu seçim belirliyor. Her ne kadar eve gelip de, sütyeni çıkartıp fırlattığımızda fazlasıyla rahatlıyor olsak da; doğru bir sütyenle de rahat olabiliriz. Hem gün boyu takacağımız bir sütyen psikolojik durumumuza da etki edecektir. Bu yüzden adeta doğru kişiyi seçmek kadar önemlidir doğru sütyeni seçmek. O zaman okuyalım!

1-Sütyen seçiminde ilk dikkat edilmesi gerekenler kup ve beden ölçüsüdür. Kup göğüs büyüklüğünü, beden ölçüsü de göğüs altı çevresini ifade eder.

2- Balenler göğse tam olarak oturmalı.

3- Sütyen göğüslerini sıkmamalı, bastırmamamalı ve dolayısıyla rahatsız etmemeli.

4- Sütyen eğer telliyse, bu teller iyi dikilmiş ve gizlenmiş olmalı. Yoksa aniden fırlayabilir ve oldukça rahatsız edici olabilir.

5- Göğüslerin sütyen kabından taşmamalı.

6- Sütyeni taktığında göğüslerin vücuduna paralel şekilde durmalı.

7- Sütyen takarken göğüslerin kupların tam ortasına gelmeli.

8- Sütyenin kumaşı da çok önemli. Kaşıntı ve alerji yapmayan ve kolay temizlenebilen bir kumaş olmalı.

9- PMS ve regl döneminde push-up olmayan sütyenler tercih etmeli ve mümkünse bu dönemde sütyen alışverişinden kaçınmalısın.

10- Sütyeni denediğinde askıların da doğru ayarlanmış olduğundan emin ol.

Written by Altan Yiğit

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir