10 Adımda Dumanlı Gözler, Buğulu Bakışlar

Dumanlı göz makyajının gözlerimizi ve bakışlarımızı daha mistik ve çekici gösterdiği bir gerçek. Doğru uygulandığında tabii. Aksi takdirde pandaya benzememiz işten bile değil. Özellikle gece davetlerinde ve canımız şöyle seksi bir selfie çekip de Instagram’a koymak istediğinde dumanlı göz makyajı gibisi yok. Bu yüzden doğru dumanlı göz makyajını öğrenmemiz ve o şekilde uygulamamız gerekiyor. Hem bu tarz bir göz makyajı yaptığımızda bütün makyajımızı da tamamlanmış oluyoruz çünkü kendi başına yeterli olabiliyor. Kıyafetimizi ön plana çıkarması da cabası. Sen de etkileyici gözler ve dolayısıyla bakışlar istiyorsan şu 10 adımı izle. Siyah ve gri farlar ve far fırçaları hazırlansın!

1- İlk önce göz çevreni dumanlı makyaj için hazırla. Kaşların temizlenmiş, göz altına açık renk bir kapatıcı sürülmüş olsun. Bunu tuval gibi düşünebilirsin.

2- Kaliteli bir siyah veya gri far ve uygun far fırçaları edindiğinden emin ol. Bazı farların yeterince dağılmaması ya da far fırçalarının yumuşak olmaması sorun yaratabilir.

3- Siyah farın etrafa taşıp, bulaşmaması için uygularken bir karttan yardım alabilir ya da bant yapıştırabilirsin. Kullanacağın bu malzemeyi çerçeve gibi düşünebilirsin.

4- Farı uygulamadan önce göz kapaklarına büyük fırça yardımıyla mat pudra sür. Gölgelendirme işlemini sadece göz kapaklarıyla sınırlı tut.

5- Şimdi farı uygularken şu adımları takip edeceksin: Göz kapağına, göz bebeğinin hizası hariç, siyah veya gri far ve ortasına da metalik far. Yani sonuç dalgalı bir görünüm.

6- Koyu renk farlar kullandığın için her zaman birkaç tane far fırçan olsun. Daha açık renkler için ayrı bir fırça kullan yani.

7- Bu arada eyeliner sürmeyi de ihmal etme. Çünkü kirpik diplerinin de dolması ve belirginleşmesi gerekiyor.

8- Eyeliner yerine ince ve keskin uçlu far fırçasıyla siyah gölgeleme de yapabilirsin. Göz üstünde kirpik diplerine, göz altında da göz çukuruna. Zombiye dönmemek için fazla abartma.

9- Bu göz makyajını her zaman siyah bir maskarayla bitir. Ayrıca kaşlarını da boya. Çünkü kalın kaşlar, dumanlı göz makyajını tamamlar.

10- Göz makyajın abartılı olacağı için ruj seçerken açık tonları tercih et. Ama belki sen daha abartılı bir görünüm istiyorsundur. O zaman bordo rujdan şaşma.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir