10 Adımda Ev Dekorasyonunda Sonbahar Etkisi

Biz bunu pek kabullenmek istemesek de, hala denize giriyor ve güneşin tadını çıkarıyor olsak da sonbahar geliyor. Hava hafif hafif soğumaya başladı, renkler turuncuya dönüyor. Hem aylardan da Eylül zaten. Yani yağmurlar yolda, yaklaşıyor. Haliyle kendimizi buna hazırlamamaz şart. Bu hazırlık evlerden başlamalı. Tabii ki ilk önce, klasik olarak, kışlıklarla yazlıklar yer değiştirmeli. Sonra da evde birtakım dekorasyon değişikliklerine gidilmeli. Böylece yavaş yavaş psikolojimizi de sonbahara hazırlayabiliriz. Çünkü sonbaharın film izlemesi, yağmurları, çay keyif de bir o kadar zevkli. Bakalım sonbaharda evlerimizde ne gibi değişikliklere gidebiliriz:

1- Dekorasyonda bal kabakları, kozalaklar ve kurumuş bitkileri kullanmanın tam vakti. Bunlar için güzel cam kaseler ve vazolar da edinmelisin.

2- Sonbahar denince akla mumlar ve lambalar gelir. Aydınlatma ve dekorasyon için loş ışık gibisi yoktur. Ne de olsa yazın canlılığı yerini sonbahara bırakıyor.

3- Çay, sahlep, kahve… İşte bunlar sonbaharda sık sık tüketeceğin içecekler. Bu yüzden eve bunlarla ilgili her şeyi alabilirsin. Özellikle de tarçını unutma. Hem tarçın kabukları da iyi bir dekorasyon malzemesi olabilir.

4- Bahçelere ya da ormanlara gidip kurumuş yaprak topla. Bu hem keyifli bir aktivite olacak hem de dekorasyonda işine çok yarayacak.

5- Yazlıkları dolaplara kaldırma, hırkaları çıkarma zamanı!

6- Battaniyeler, kilimler ve örgüler için sonbaharda her zaman bir yer vardır. Özellikle koltukların üstünde çok şık durabilirler.

7- Eve film izlemek için iyi bir home theatre kurabilirsin. Patlamış mısır makinesi de eksik kalmamalı.

8- Sonbaharda en yakın arkadaşlarından biri de yastıklar olacak. Şimdiden birkaç tane doldursan iyi olur. İçlerine biraz da lavanta eklemeyi ihmal etme. Hem mis kokar hem de rahatlatır.

9- Peki ya pencereler ve kapılar ısıyı yalıtmaya hazır mı? Yağmuru ısınarak izlemenin keyfini hatırlatırım.

10- Eve kitap ve hobi malzemeleri almanı da öneririm. Ne de olsa evde biraz fazla vakit geçireceksin.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir