10 Maddede Çalışma Masamızı Düzenliyoruz!

Düzenli bir iş hayatı için düzenli bir masa çok önemli. Evet, başarının formüllerinden biri en çok vakit geçirdiğin ve ihtiyacın olan şeylerin bir araya toplandığı çalışma masan. İster iş yerindeki ister evindeki masa olsun, fark etmez. İster ofis işlerini yapıyor ol, ister bir şeyler yazıyor ya da araştırıyor ol, istersen de ders çalışıyor ol. Bunlar da fark etmez. Önemli olan aradığın her şeyin elinin altında olması ve olası dağınıklığın dikkatini dağıtmaması. Bunun için de senin çalışma tarzına göre düzenlenmiş bir masa çok önemli. İşte sana masanı düzenlerken uygulayabileceğin birkaç öneri:

1- İlk iş pratiklik. En çok ihtiyacın olan şeyler masanın üstünde, ikinci derecede ihtiyacın olan şeyler üst çekmecede, fazla kullanmadığın şeylerse en alt çekmecede dursunlar.

2- Aşırı derecede önemli olan ama fazla kullanmadığın eşyaları özel olarak sakla. Dosyalar bunun için ideal.

3- Herkesin çalışma düzeni farklı olduğu için, sen sana uygun bir masa oluşturabilirsin. Bunun için de düzenleyici ofis malzemelerinden yardım alabilirsin. Mesela bölmeli kutular gibi.

4- Çok önemli şeyleri post-it’lere yazıp, göz önünde bir yerlere yapıştır. Fakat post-it kalabalığı olmamasına da dikkat et. Klasik şeyleri seviyorsan planlayıcılar da sana göre.

5- Belki de teknolojiyi seven birisin. Bu durumda iyi ki akıllı telefonlarımız var. Onlar en iyi hatırlatıcılar.

6- Tarzın ne olursa olsun, bir kalemliğin olsun. Kalemlikler gerçek süper kahramanlardır.

7- Bir şişe suyun ve sana özel bardağın da masandan eksik olmaması gereken şeyler. Su içmek zihin açar!

8- Sevdiğin bir insanın hediyesi, canlı ve yemyeşil bir çiçek, deniz manzaralı bir fotoğraf da iyi hissetmeni ve işten bunaldığında nefes almanı sağlayacaktır.

9- Masanın üstüne ortamın havasını düzenleyen nemlendirme cihazlarından koyabilirsin.

10- Şimdi de ortamı biraz kişiselleştirelim. Mesela masaya bizi yansıtan bir biblo ya da süs ekleyelim!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir