2021’de İhtiyacın Olan 10 Pozitif Düşünce

2020 ne kadar zor bir yıl olursa olsun 2021’ye hazır olmalısın. Çünkü sen değerlisin; hayatının her anı, her yılı değerli. Pandemi, hastalıklar, ekonomik sıkıntılar bize bir süre dur demiş olabilir. Ama bu yaşama enerjini çekip almasın. Stresli olma çünkü stres en büyük düşman. Bence senin yeni bir yıla girmek üzere olduğumuz şu dönemde daha pozitif şeylere ihtiyacın var. Ben bir tane biliyorum: Seni çok seviyorum! 🙂 2021’de ihtiyacın olan, seni yeni bir yıla hazırlayacak, kendini daha iyi hissetmeni sağlayacak, yeni kararlar ve yeni adımlar için sana güç verecek başka pozitif düşünceler de var. İşte 2021’de hayatını olumlu etkilemesini ve bu yılın tüm negatifliğinin değişen takvimlerle birlikte değiştirmesini sağlayacak 10 pozitif cümle. Bir başka şekilde söylersek; umutla dolmana yardımcı olacak 10 bakış açısı:

Her şeye rağmen minnettar olacağın bir şeyler vardır. Onları hatırla ve şükret. Böylece bağışıklık sistemin de güçlenecek çünkü iyimser olacaksın.

En sevdiğin özelliklerin neler? Bu yıl o özelliklerin sayesinde ayakta kaldın. 2021’de de onları daha çok ön plana çıkar.

2021’de nelerden kurtulman gerekiyorsa yaz. Onlar sana bir yüktü. Artık onları hayatında istemiyorsun.

Tabii bir de hayatında daha çok olmasını istediklerin var, onları da yaz. Onlar da senin moral kaynakların.

Uzun süredir ertelediğin şeyleri 2021’de yapmaya ne dersin? O zaman hedefler belirlemenin zamanı geldi. Sen istersen başarırsın.

Her gün 1 iyilik yap, her gün 1 şeyi çöpe at, her gün 1 dilek dile.

Kendini affetmenin tam zamanı. Pandemi bize biraz da kendimizi sorgulamamızı söylemişti. Ve derslerimizi aldıysak şimdi affetme zamanı.

Yeni güzellikler için hayatında yer aç. Dolabını, masanı, buzdolabını temizle. Yeniliği hayatıma davet ediyorum de.

Bu da bir olumlama aslında: Bu yıl daha çok hayır diyeceğim. Sınırlarımı ben belirlerim.

Her gün hatırla: Kendim olmaya devam edeceğim. Böylece hem kendimi özgürce ifade edecek hem de birilerine ilham vereceğim.

2021 sana güzellikler getirsin. <3

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir