AğlamaklıAğlamaklı MinnoşMinnoş BayıldımBayıldım

5 Adımda Basit ve Etkili Günlük Makyaj

Sabahları evden çıkarken ya da acil bir yere gitmen gerektiğinde kendini hazır hissetmen için makyaj en kurtarıcı şeylerden biridir. Yani hem doğal hem basit hem de seni canlı gösterecek bir makyaj en büyük yardımcın olacaktır. Bu yüzden birkaç malzeme ile gün boyu kendini iyi hissetmeni sağlayacak, bunun yanında pratikliği ile sana zaman kazandıracak makyaj uygulaması ile karşındayım. Minik dokunuşlarla fark yaratabilir hatta göz alıcı bir görünüm elde edebilirsin. Bu makyaj en az sabahları içtiğin kahve kadar canlandırıcı olacak ve gün boyu sana bakımlı bir hava katacak. Akşamları makyajını çıkarıp uyumayı ve cildini nemlendirmeyi unutma ama. Hazırsan başlayalım.

1- Önce kapatıcıyla başla. Cilt tonundan bir ton açık kapatıcıyı sadece göz altılarına, burun çizgisine, alnının alt kısmına ve çenene uygula. İşte sana aydınlık ve güçlü bir görünüm!

Kapatıcı seçerken elinde değil boynunda denemeye çalış. Çünkü elinle yüzünün cilt tonları her zaman farklıdır.

2- Etkili bakışlar için yapman gereken tek şey gözlerine kuyruklu eyeliner çekmek ve rimelle bakışlarını daha belirgin hale getirmek. Kaşlarını da kalemle doldurursan bu iş tamam.

Eyeliner uygularken önce kalemle çizip, sonra eyeliner’la üstünden geçebilirsin. Bu senin için daha kolay olur.

3- Dudaklarını hem ortaya çıkarmak hem de daha doğal göstermek için pastel tonlarında mat ruj sürebilirsin. Böylece gün içinde sürekli rujunu tazelemek zorunda kalmazsın.

Kalem rujları sürmesi her zaman daha pratiktir, unutma.

4- Doğal kontör uygulaması yüzüne boyut katar. Bunun için uygun bir bronzer’ı elmacık kemiklerine uygulayabilirsin. Allık kullanmayı tercih edenlerdensen şeftali tonlarının doğallığından destek alabilirsin.

Bronzer uygularken en çok yapılan hata tüm cilde ve yoğun bir şekilde uygulamaktır. Bu hataya düşme.

5- Son olarak makyaj sabitleme spreyi ile makyajını sabitle, tüm gün boyunca kalıcı olmasını sağla. Ayrıca bu şekilde akma ve bozulma gibi durumların da önüne geçmiş olursun. Sadece birkaç fıs fıs!

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir