5 Adımda Cildini Canlandır ve Yaza Hazırla!

Baharın son demlerindeyiz. Yaza çok az kaldı. Çoğunlukla evde kaldığımız bir kışı geride bıraktık. Cildimiz yoruldu, belki de kurudu. Şimdi cildimizi canlandırmanın ve yaza hazırlamanın zamanı. Çünkü cildimize iyi bakmamız, cilt bakımını ihmal etmememiz gerekiyor. Hem pek çok dış etkene kolayca maruz kalıp yıprananildiği için hem de canlı bir cilt sağlıklı bir cilt anlamına geldiği için. Ayrıca taze, nemli, genç görünümlü bir cilt mutluluk sebebi. Bunun için de yaz – kış cildimizle ilgilenmeliyiz. Hadi, o zaman cildimizi canlandırmak, kışın etkisini ve stresini cildimizden uzaklaştırmak ve yaza taptaze bir cilt görünümü ile girmek için neler yapmalıyız bir bakalım!

1- Cildin için yapabileceğin en iyi şey evde de olsan çalışmak zorunda da olsan cildini temizlemek. Ölü hücrelerden arınmış, temiz ve bakımlı bir cildin parlaklığı görülmeye değer.

2- Kışın nemini yitirmiş ve solmuş cildine mutlaka nem kazandırmalısın. Bunun da 2 yolu var: 1- Cilt tipine uygun nemlendirici kullanmalısın. 2- Günde en az 8 bardak su içmelisin.

3- Taze bir cilde merhaba demek için cildini ölü derilerden, kirlerden, ileride siyah nokta yaratma potansiyeline sahip her şeyden arındırmalısın. Yani haftada iki kere peelimg yapmalısın.

4- İşte cildi canlandıran ve sık sık tüketmen gereken besinler: Avokado, greyfurt, yeşil çay, somon, ceviz, brokoli, yumurta, bitter çikolata…

5- Bunlar da cildin için uzak durman gereken şeyler: Alkol, sigara, fast food beslenme tarzı, hazır ve paketlenmiş gıdalar, hareketsizlik, uykusuzluk, güneş kremi sürmeden dışarı çıkmak…

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir