5 Adımda Sırt Yağlarını Eritiyoruz!

Pek dikkat etmeyiz ama sırtımız da yağlanır. Ve bu hem pek hoş olmayan bir görüntüye neden olur hem de sağlıksızdır. Hareketlerimizi kısıtlayabilir, omurlarımıza zamanla zarar verebilir. En sevimsizi de böyle bir durumda sırtı açık bir şey giymekten çekinmemizdir. Kendimize güvenimiz azalır. Ama bu durum çözümsüz değil. Birkaç yeni alışkanlık ve bölgesel egzersiz ile sırt yağlarını eritebiliriz. Daha düz, daha sağlıklı ve daha hoş bir görünüm elde edebiliriz. Bunun için neler yapmak gerektiğini sana 5 maddede açıklamaya çalışacağım. Her şeyden önce sırtta biriken yağ ve toksinleri atmak için bol su içmen gerektiğini unutma. Hadi, o zaman 5 adımda sırt yağlarını eritelim!

1- Protein içeren gıdalar sırt bölgesindeki yağların çözünmesini sağlar. Bu gıdalar hangileri? Tam tahıllı besinler, kaliteli yağ içeren kuru yemişler, az yağlı süt ve süt ürünleri, taze etler.

2- Güne egzersizle başlamak sırtımız için iyidir. Sırt yağlarını eritmek için yürüyüşe çıkılabilir veya bu bölgeye özel egzersizler uygulanabilir. Plank, yogadaki bow ve köprü pozları bu konuda oldukça etkilidir.

3- Bol bol sebze ve meyve tüketmek sırt yağlarının daha çabuk erimesini sağlar. Çünkü sebze ve meyve lif içerir ve metabolizmayı hızlandırır. Tok tutmasının yanı sıra enerji de verir.

4- İşte sırt kaslarını harekete geçirerek yağları eritmeye yarayan birkaç egzersiz türü: İp atlamak, şınav çekmek, barfiks yapmak, kürek çekmek, ok atmak, dambılla yapılan sırt egzersizlerinin hepsi.

5- Sırt yağları zamanla oluşur ama kolay yakılmaz. Bunun için bazı alternatif yöntemler de var. Mesela masaj yaptırmak gibi. Ama masajı uzman bir kimsenin yapması ve bunu düzenli olarak uygulaması gerekir. Yine de en etkili yol her zaman için sağlıklı bir diyet ve egzersiz ikilisidir. Bunu sakın unutma.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir