5 Maddede Neden Sırt Çantamızı Alıp Dünyayı Gezemiyoruz

‘’Düğün parasıyla dünyayı gezdiler!’’, ‘’Her gün 9-6 çalışmaktan sıkılıp dünyayı gezdiler.’’, ‘’Çöp torbasından yelkenli yapıp dünyayı geziyorlar!’’ Biz de tabii bu haberlere aval aval ve büyük bir kıskançlıkla bakıyoruz. Bir de ekliyorlar, ‘’bahane arayana bahane çok, yalnızca sırt çantanızı alın ve yola çıkın…’’

Oldu!

 

1) Paramız yok

Ayda beş dolara dünya gezilmez arkadaşlar. Gördüğünüz haberler yalan dolan. Tamam zengin olmana gerek yok da, uçak parası? Ekmek parası? Aç mı kalacağız?!

 2) Hadi diyelim, pasaportu aldık. Vize?

Türkiye vatandaşıysanız ve vize almak istiyorsanız hiç bitmeyecek bir sürece adım atıyorsunuz demektir. Konsolosluklar, bitmeyen görüşmeler… Sonra tabii 17 yaşındaki İngiliz azıcık parayla dünyayı gezer, biz de anca okuruz. Girdiği ülkelerde bir Sterlin bozdursa, bir çanta dolusu para alacak… Piç… Neyse çay koyuyorum, Survivor izlerken içeriz?

3) Çat Pat İngilizce

+Good morning children

-Good morning teacher.

+How are you today?

-Fine thanks and you?

+Thank you sit down. Yasin tahtayı sil oğlum :’)

4) Dünyayı gezerken çekildiğimiz fotoğraflarda İnstagram’a koyacak kadar kuğl kıyafetlerimiz yok.

N’apalım? Sevgilimiz elimizi tutarken efsane takılar, kıyafetlerimiz falan yok. Gezemiyoruz.

5) İstifa edip her şeylerini sattıktan sonra dünya turuna çıkan maceracı çift bize ilham veremiyor. Çünkü sevgilimiz yok.

Hadi onu da geçtim, sevgilimiz de olsun. İstifa ettik diyelim tamam, e satacak bir şey yok?

 

Bir gün gezeceğiz! Umudumuzu çantamıza koyup, parasız, yüzümüzde gülümsemelerle dünyayı dolaşacağız ay yok yapamayacağım.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir