90’lardan Günümüze Hasır Çantalar

Yaza en çok yakışan detaylardan biri hasır. Yıllardır plajlarda hüküm süren hasır çantalar, 2018 İlkbahar/Yaz sezonunda kapsama alanını genişletiyor. Küçülen boyutları, sertleşen kalıpları ve değişen formlarıyla şehir hayatına radikal bir giriş yapan bu çantaları hem şehirde hem sahil şeridinde elinizden düşüremeyeceksiniz.

Her kombinasyona dahil edebileceğiniz, yazın vazgeçilmezi hasır çantalarla stilinize tropik süsü verirken, yalın bir gösteriş içerisinde olacaksınız. Hasır çantanızı günlük kıyafetlerinizle direkt olarak kombinleyebileceğiniz gibi bir kumaş parçasından ikinci bir çanta sapı yaparak resmi kıyafetlerinize de uygun hale getirebilirsiniz. Alternatif olarak günlük kullanmak istediğiniz hasır çantalarınıza fular bağlayabilir veya fay kurdelelerle çantalarınızı hem renklendirip hem şıklaştırabilirisiniz.

Hadi şimdi gidip hasır çantaları dolabın derinliklerinden çıkarma vakti!

Şimdiye dek yeterince değeri anlaşılamayan hasır çantalar, bu sezon el üstünde tutulmaya başlandı bile. Küçüğü, büyüğü veya renklisi fark etmiyor, herkesin elinde bir hasır çanta görüyoruz.

Akşam davetlerinde bile kendilerine yer bulan bu hasır çantalar, dokuları itibariyle sert olsalar da eşlik ettikleri hemen hemen her kıyafete yakışıyorlar. Bu hasır ve sepet karışımı çanta modasının geçmişi ise çok eskilere dayanıyor. 1970’li yıllarda Jane Birkin’in sepet formlu çantayı koluna takmasının ardından giderek popülerleşen çantalar, artık farklı renk ve boyutlarda üretiliyor.

Bu yaz da onlara sadece plajlarda değil, gece davetlerinde ya da günlük kullanımda da sık sık rastlıyoruz. Tabii hafif olmalarının tercih edilmelerinde büyük payı var. Sonuçta içlerini istediğiniz gibi doldurmakta özgürsünüz!

Yazan: Aslıhan Kaymaz

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir