Aşkınla İzleyebileceğin 5 Romantik Film

Sevgililer Günü’ne çok az kaldı. Bugünlerde aşk enerjisi kendini her zamankinden fazla hissettiriyor. Hiç aklımızda yoksa bile vitrinlerdeki kalp süsleri bizi o hisse yönlendiriyor. Zaten şubat ayı dendi mi otomatikman 14 Şubat geliyor akla. O yüzden bu ayı aşk temalı aktivitelerle geçirmek adeta bir gelenek. Belki sevgiliyle sevilen şeyleri yapmak, belki o özel kişiye ilanı aşk etmek, belki de kendine daha çok zaman ayırmak şeklinde. Bu ay aşkın en güzel yansımalarının yer aldığı filmleri izlemek ve daha çok sarılmak da o aktivitelerden biri olabilir pekala. İşte bu yüzden sevgilinle keyif alarak izleyebileceğin 5 aşk dolu filmi senin için listeledim. Paylaşılmak üzere hazırlanmış bir kova patlamış mısır ve çift kişilik battaniyeler hazırsa işte filmlerimiz:

Ghost (1990): Molly ve Sam birbirine çok aşık bir çifttir. Fakat Sam talihsiz bir şekilde öldürülür ve hayaletler dünyasına geçiş yapar. Şimdi bir hayalet olarak Molly’e ulaşmanın yollarını arayacak ve ona tekrar sarılabilmek için elinden geleni yapacaktır. “Hayalet” aşkın ölümsüzlüğüne dair görkemli bir film.

About Time (2013): Tim, 21 yaşına girdiğinde ailesindeki tüm erkeklerin zamanda yolculuk yapabildiğini keşfeder. Böylece hayatındaki hataları düzeltmeye karar verir. Fakat beklenmedik bir şekilde Mary’e aşık olur. Aynı şeyleri ilişkisinde de yapmaya çalışınca ortalık karışır. “Zamanda Aşk” bir ilişkiyi kusurlarıyla beraber kabul etmemiz gerektiği mesajını veriyor.

The Big Sick (2017): Bir Hintli ve bir Amerikalı birbirine aşık olur. Fakat zamanla, ilişkileri derinleştikçe, aralarındaki kültürel farklar bir engel yaratmaya başlar. İkisinin de hayatı tiye alma yetenekleri ve özgür ruhları bu aşkı yaşatmak için yeterli olabilir mi? Film hem eğlenceli hem de duygusal yapısıyla bizi keyiflendirirken, aşkın ırkının olmayacağını da göstermeye çalışıyor.

10 Things I Hate About You (1999): Bianca üniversitenin en çekici ve popüler kızıdır. Ablası Kat ise tam bir nerd’dür ve erkeklerden uzak durur. Babaları şöyle bir kural koyar: Kat’ın bir sevgilisi olmadıkça Bianca’nın da olmayacaktır. Böylece Bianca kendi kendine etkili bir plan yapar ve planını hayata geçirir. “Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi” tam bir 90’lar aşk filmi.

Casablanca (1942): II. Dünya Savaşı sırasında Fas’ın Kazablanka kenti, Hitler’den kaçan Avrupalılarla dolmuştur. Rick şehrin en popüler barını işletmektedir. Bir gün eski aşkı Ilsa, direniş lideri kocası Victor’la birlikte bara gelir. Rick, Ilsa ve Victor’un şehirden kaçmalarını sağlayacaktır. “Kazablanka” hem unutulmaz bir aşk filmi hem de bir klasik.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir